En Popüler Saç Kaynak Çeşitleri

Dünya çapında uygulanan 5 ayrı temel saç kaynak tekniği bulunmaktadır. Bu saç kaynak çeşitleri arasında en fazla ön plana çıkan ve tercih edilen ise silikon saç kaynak tekniğidir. Silikon, cam malzemelerin yapıştırılması için kullanılan silikonun saçlar için özel olarak üretildiği halidir. Isıtılmış hale gelen silikonlar saç uçlarının en canlı kısımlarına deriye yarım santimetre uzaklıkta bir mesafeden uygulanmaktadır.

Keratin Saç Kaynak

Keratin saç kaynağı ise bütün saç yapılarına uygun olabilecek saç kaynağı çeşididir. Keratin, saçın kendi doğal yapısında yer aldığı için renk farklılıkları ve sağlamlık açısından herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Halka Saç Kaynak

Halka kaynak olarak adlandırılan kaynak türü ise yine en fazla tercih edilenler arasındadır. Tercih edilme sebepleri arasında ise pratik bir şekilde uygulanabiliyor olması yer almaktadır. Bu tekniğin bilinen bir diğer adı boncuk kaynaktır. Uygulaması uzun sürebilecek saç kaynak çeşitlerini tercih etmeyenler genellikle bu kaynak türünü tercih etmektedir.

Poliüretan Saç Kaynak

Poliüretan saç kaynağı ise çok fazla tercih edilmemesine rağmen hızlı ve güvenilir şekilde uygulanabilen saç kaynak çeşitleri arasında yer almaktadır. Poliüretan kaynak olarak adlandırılan bu saç kaynak türü geniş tutamlar halinde saçlarınıza uygulanır. Fakat kullanım süresi ve bakımının zorluğundan dolayı kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

Tres Saç Kaynak

Tres kaynak olarak adlandırılan saç kaynak türü ise Güney Amerika bölgesinde popüler olan bir saç kaynak tekniğidir. Saçın dip kısımlarına örgüyle dikilen saç tutamlarının eklenmesi şeklinde uygulanır. Bu saç kaynak teknikleri arasından seçim yapacağınız zaman doğal saçlarınızın yapısını ve elde etmek istediğiniz yeni stilinizi göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır.

Paylaş

Yorum Bırak