Kaynak Saç Modelleri

Kaynak saç modelleri çok çeşitli olup saç tipinize uygun olarak belirlenir. Halka kaynak, keratin, mikro saç kaynak, silikon olmak üzere farklı teknikleri bulunur. Kaynak saç modelleri içinde mikro kaynak yöntemi her saç tipine uygun olup seyrek saçlara dahi uygulanır. Keratin ve mikro kaynak yönteminde, kaynak süresi dolunca saçlardan özel solüsyon yardımıyla çıkarılır.

Kaynak Saç Modelleri ve Yöntemleri

Saç kaynak uygulamaları içinde bulunan boncuk kaynakta herhangi bir silikon yapıştırıcı işlemi uygulanmadığı için sıklıkla tercih edilir. Boncuk kaynakta küçük halkalar pense ile saça uygulanır. Pratik olup kolay şekilde saça takılır. Silikon kaynak yönteminde silikon saç diplerine temas ettirilmeden saça uygulanır. Özel solüsyon ile saçlardan çıkarılır.

Kaynak Saç Modelleri

Keratin kaynak bütün saç tiplerine uygulandığı için kadınlar tarafından tercih edilir. Keratin insan bedeninde de bulunduğu için uygulama sırasında renk sıkıntısı görülmez. Karşıdan bakan kişi saçlarınıza kaynak olduğunu anlamaz. Kendi özel makinesi ile saçlara uygulanır ve saçın uzama hızına bağlı olarak saçlardan özel bir solüsyon ile çıkarılır.

Saçınıza kaynak yaptıracağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli nokta saça en uygun kaynak yönteminin tercih edilmesidir. Saçlarınız çok kısa ise mikro saç kaynak uygulamasını seçebilir ya da saç teliniz çok zayıfsa boncuk saç kaynak yöntemini tercih edebilirsiniz. Doğru kararı vermek için mutlaka profesyonel yardım almalı ve saçlarınıza en doğru tekniği uygulatmalısınız.

Paylaş

Yorum Bırak