Saç teknolojinde yaşanan gelişmeler, saçlarını herhangi bir nedene bağlı olarak kaybeden kadınların yüzünü güldürüyor. Özellikle yanlış saç kesimi yaşamış, zor saç uzatan, yanlış bir uygulama ile saçını kaybeden ya da saç uçlarını yakan kadınlar için kaynak saç imdada yetişir. Şu an piyasada farklı farklı kaynak saç uygulamaları bulunur. Bunlar arasında en sık başvurulan tipi ise keratin kaynak.

Neden Keratin Kaynak?

Bu tip kaynakta saç köklerinde kullanılan malzeme vücudun yapısında bulunan doğal keratindir. Bu sebepten dolayı saçın kökü ve saç derisi ile rahat uyum sağlar. Bu kaynakta yapılan ısı işlemi silikon kaynağa göre çok daha düşük sıcaklıklarda gerçekleştirilir. Haliyle prosedürü saça daha az zarar verir. İşlemi oldukça basit şekilde gerçekleştirilir ve işlem sırasında özel bir maşa kullanılır. Çıkarılma işlemi de profesyonel kişiler tarafından yapıldığında acısız bir şekilde olur.

Sizler için profesyonel ekibimiz ile sunduğumuz en uygun kaynak fiyatlarından yararlanarak, yeni bir stile keratin kaynak sayesinde sahip olabilirsiniz.

Keratin Kaynak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bu tür kaynakların bakımında ise belli başlı noktalara dikkat edilmeli. Saç şekillendirilirken ısı yayan şekillendiriciler saç diplerine doğru tutulmamalı. Sadece saç uçlarına uygulanmalı. Şampuanlar mümkün olduğunca doğal kaynaklı seçilmeli. Saçı tararken saç dişleri saç kökleriyle çok fazla temas halinde olmamalı. Yıkarken mutlaka yavaş, masaj yapan hareketler kullanılmalı. Sıcak su yerine ılık su ile yıkama işlemi gerçekleştirilmeli.

Keratin kaynak yaptırmak istiyorsanız sizlere en ucuz kaynak fiyatları ile hizmet sunuyoruz.