Mikro Saç Kaynak Nasıl Yıkanır?

Saç kaynak teknikleri arasında son yıllarda en fazla tercih edilenlerden olan mikro saç kaynak yöntemi daha uzun süreli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Dışarıdan belli olmayan bu saç kaynak tekniği kadınların en sık tercih ettiği doğal saç kaynak uygulamaları arasında yer almaktadır. Mikro saç kaynak tekniği ile uygulanan saç kaynak işlemi sonrasında saçların ne şekilde yıkanması gerektiği de merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Mikro Saç Kaynak Sonrası Hangi Şampuan Kullanılmalıdır?

Saçlarınızı yıkayacağınız zaman saçlarınızın çok fazla karışmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca saçların durulanması ve kurutulması esnasında da diplerin çok fazla karıştırılmaması ve nazik hareketler ile bu işlemlerin yapılması gerekmektedir. Yıkama işlemi için özel bir şampuan kullanmanıza gerek yoktur. Normal saçlarınız için kullandığınız her zamanki şampuanınızı kullanarak saçlarınızı yıkamaya devam edebilirsiniz.

Saçlarınız için kullandığınız diğer bakım malzemeleri için de aynı durum geçerlidir. Saç kremi ya da saç bakım maskesi gibi farklı tercihlerinizi saç kaynak işleminin ardından değiştirmeniz gerekmez. Fakat sürekli saçlarınızın sağlığını düşünerek kaliteli saç bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Mikro saç kaynak işlemi saçlarınıza kaç gram kaynak ekleneceğine ve saçlarınızın durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genellikle mikro saç kaynak uygulaması 3 ile 5 saat arasında tamamlanmaktadır. Bu süre ve işlem tamamlandıktan sonra gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Paylaş

Yorum Bırak

*

code