Saç uzatma yöntemlerinden biri olan boncuk kaynak, en hızlı ve pratik saç uzatma tekniğidir. Hem saçın uzunluğunu hem de yoğunluğunu boncuk kaynaklarla istenilen görünüme kavuşturmak mümkündür. Saça kaynak takılması ya da çıkarması oldukça kolay bir işlem olduğundan, çok sık tercih edilir.

Saçın uzunluğu, yoğunluğuna göre kişiye özel sonuçlar alınır. Boncuk kaynak takma işlemi kişinin saç rengine, uzunluğuna, yoğunluğuna ve dokusuna göre seçilir. Doğru renk ve dokuyla gerçekleştirilen boncuk kaynak saç, istenilen hacimli ve doğal görüntüyü karşılar.

Boncuk Kaynak Nedir?

Boncuk saç kaynak saç türlerinden biri olup, kişiye hızlı ve etkili bir saç uzatma yöntemi kazandırır. İşin ehli kişiler tarafından yapıldığında son derece doğal görünen bu uygulama; cansız, kısa, yanmış saçlara uygulanabilir, kadınların özel günlerinde saçlarını daha kolay şekillendirmesine yardımcı olur. Hemen her renk bulabileceğiniz boncuk kaynak, suni ya da orijinal saçlardan yapılabilir.

Renkli boncuk kaynak taleplerinde birçok renk tonuyla karşılaşabilirsiniz. Saçınızla tamamen zıt bir renk seçebileceğiniz gibi yüzde yüz doğallık kazandıran kendi saçınıza uygun renkler de seçebilirsiniz. Üstelik seçtiğiniz boncuk kaynağı boyayabilir, yeni bir saç imajı oluşturabilirsiniz.

Boncuk Kaynak Avantajları

Boncuk kaynak yaptırmak için birçok sebep var, bu sebepler aynı zamanda işlemin avantajlarıdır. İşte mikro boncuk kaynak yaptırmanın avantajları;

  • Hızlı ve kolaydır.
  • Takma ve çıkarma işleminde saça zarar vermez.
  • Takılan kaynaklar istenildiği gibi boyanabilir, yıkanabilir, fön veya benzeri işlemle şekillendirilebilir.
  • 3 ay kullanım ömrü olan mikro boncuk kaynaklar, iyi bir bakımla 6 aya kadar rahatlıkla kullanılabilir.
  • Kısa saça uygulanabilir, saçın uzamasını kötü yönde etkilemez.

Boncuk Kaynak Dezavantajları

Boncuk kaynakla ilgili hep avantajlar konuşulur, işlemin dezavantajları da bulunur, işte o dezavantajlar;

  • Boncuk kaynak, çok ince yapılı saçlarda kendini belli edebilir. Bunu önlemek için görünmeyen boncuk kaynak kullanılmalı ve çok iyi uygulanmalıdır.
  • Mutlaka biri tarafından takılmalı ve çıkarılmalı. Çıkarma işlemi saça zarar verebilir.
  • Boncuk kaynağın mutlaka saçın doğru yönünde takılması gerekir. Buna dikkat edilmediğinde başarısız ve ağrı veren bir saç uzatma tercih edilmiş olur.

Doğal boncuk kaynak bariz dezavantajlara sahip değildir. İşlemin doğru şekilde uygulanmasına bağlı gelişebilecek zararlar vardır, bunun haricinde kaynak saç sağlıklı bir estetik uygulamadır.

Boncuk Kaynak Kullananlar Yorumları

İlk kez boncuk kaynak yaptıracak olanlar işlemin zarar vermesinden ötürü endişe edebiliyor. Ancak günümüzde boncuk kaynak işlemi çok profesyonelce yapılıyor. Merkezimize gelerek size en uygun kaynak saçı yaptırabilirsiniz. Boncuk kaynak kullananlar saçlarında ağırlık hissetmediğini, saçlarına dahil ettikleri kaynak saçların doğal göründüğünü ve hiçbir şekilde saç bakımını zorlaştırmadığını belirtiyor.

Elbette kaynak saç yaptıranlar doğru saç bakımına dikkat ediyor. Saç bakımına dikkat etmek, kaynak saçın verimliliğini artırıyor. Kısa saça boncuk kaynak yaptıranlar dahi sonuçtan memnun kaldığını, saçlarının zarar görmediğini belirtiyor.

Boncuk Kaynak Fiyatları

Boncuk kaynak fiyatları değişkenlik gösteriyor. Kaynak saçın kalitesi, kullanılacak olan kaynak miktarı, uzunluğu, hacmi gibi unsurlar boncuk kaynak fiyatlarını etkiliyor. Çoğu zaman kişiye özel kaynak saç fiyatı çıkarılır. Her kadının saç yoğunluğu, uzunluğu ve talep ettiği kaynak saç yoğunluğu farklılık gösterdiğinden fiyatlar da kişiye özel şekilde şekilleniyor. Bu konuda çok daha spesifik bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Boncuk Kaynak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Boncuk kaynak yaptırmadan önce merak ettiğiniz soruların yanıtlarını görebilirsiniz. İşte sık sorulan sorular:

Boncuk Kaynak Nasıl Takılır?

Boncuk kaynakların takılma işlemi uzman tarafından yapıldığında pratik ve zararsızdır. Boncuk kaynak nasıl takılır; öncelikle kaynakların takılacağı saç bölümleri ayrılır, kaynakların uç kısmı boncuk formundadır. Bu boncuklar saç tutamlarına takıldıktan sonra özel bir aletle boncuklar kapatılır.

Boncuk Kaynak Saçta Belli Olur mu?

En büyük endişelerden biri boncuk kaynak saçta belli olur mu sorusudur. Eğer saçlarınız çok zayıf yapılı, ince ve düzse boncuklar belli olabilir. İncelikli bir işlem sonucunda doğal görüntü elde edilebilir. Ancak mikro kaynak saç yöntemini uygulamanız halinde saçlarınız ince telli ve zayıf olsa bile kaynaklar belli olmaz.

Boncuk Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Boncuk kaynaklar ne kadar süre kullanılır biraz kişiye bağlıdır. Ortalama 3 ay kullanılan kaynaklar, ideal bir saç bakımıyla 6 aya kadar kullanılabiliyor. Bu yüzden kaynak yapıldıktan sonra saç bakımına özen gösterilmesi önerilir.

Boncuk Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Boncuk kaynak çıkarma işlemi evde veya kuaförde yapılabilir. İlk kez kaynak yaptırdıysanız eğer boncuk kaynak nasıl çıkarılır bilmeyebilirsiniz. Kuaförler kaynakları takarken kullandığı özel aletle boncukları açar ve tutamları saçtan ayırır. Bu işlem mümkün mertebe kuaförde yapılmalıdır.

Boncuk Kaynak Saçı Yıpratır mı?

Boncuk kaynak saçı yıpratır mı endişesi günümüzde gün geçtikçe zayıflıyor. Modern yöntemlerle yapılan işlem saçın zarar görmesine sebep olmaz. Kaynaklar çıkarılırken dikkat edilmezse saç dipleri zarar görebilir ancak bu işlem kuaför eşliğinde yapılırsa herhangi bir zarar oluşmaz.

Boncuk Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Kaynak yaptırılan saçların yıkanması zahmetli değildir. Saçın yapısına, varsa boyasına uygun şampuan seçilmelidir. Boncuk kaynak saç nasıl yıkanır sorusuna özel bir yanıt vermiyoruz. Saçlarınızı ideal bir şampuan, tahta bir tarakla yıkayıp, tarayabilirsiniz. Ilık su kullanmanızı, saçlarınızı tararken ise yumuşak olmanızı öneririz.

Boncuk Kaynak Saç Uzamasına Engel mi?

Kısa saça kaynak yaptırmak isteyenlerin ortak sorusu, boncuk kaynak saç uzamasına engel mi sorusu oluyor. Kaynak saçlar hızlı bir şekilde saçlarınızı uzatır ancak doğal saçlarınızın uzama hızını etkilemez, engellemez.

Boncuk Kaynak Saça Zarar Verir mi?

Boncuk saç kaynak bakımı düzenli ve etkili yapıldığında boncuk kaynak saça zarar verir mi endişesi ortadan kalkar. Şampuan, tarak seçiminiz saç tipinize göre olmalıdır. Eğer kaynaklar yanlış takılırsa saç diplerinde ağrı ve genel bir dökülme olur.

Boncuk Kaynak Saçı Döker mi?

Boncuk kaynaklar saçın dökülmesine sebep olmaz. Ancak şöyle bir nüans var: Boncuk kaynaklar saçlara doğru yönde takılmazsa, kaynaklar saç tutamlarına nazikçe tutturulmazsa dökülme yapabilir. Kaynak saç kullandığınız süre boyunca başka sebeplerden ötürü de saçlarınızda dökülme olabilir. Bu yüzden saç bakım rutininizi aksatmamanız önerilir.

Boncuk Kaynak Çıkarıldıktan Sonra Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Boncuk kaynak çıkarıldıktan sonra özel bir saç bakımı yapmanıza gerek yok. Boncuk kaynaklar saça zarar vermez, saçın yıpranmasına ya da dökülmesine sebep olmaz. Doğru yapılan hiçbir kaynak saç, saç mağduriyeti yaşanmasına izin vermez. Saçlarınıza bakım yapmak istemeniz halinde haftalık ya da aylık badem yağı bakımı yaparak hem saç derinizi rahatlatabilir hem de saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.