Keratin, vücudumuzdan bulunan proteinlerdir. Saç ve tırnak yapımızda bulunan bu protein, vücuda faydalı ve uyumlu olduğundan kozmetik bakım ürünlerinin neredeyse hepsinde keratin kullanılıyor. Keratin kaynak ise saç tutamlarının özel, teknolojik bit yöntemle saç diplerine birleştirilmesidir. Saçların uçları, gerçek saçlara birleştirilirken çok hassas hareket edilir. Keratin saç kaynakları ile saçlarda renk değişimi yapılabilir, saç yoğunlaştırılabilir.

Saçlarda doğal bir yoğunluk, uzunluk ya da renk değişimi isteyenler için keratin kaynak ideal bir yöntemdir. Uygulanacak saçın yapısı, yoğunluğu, rengi keratin öncesinde incelenerek işlemin içeriği belirleniyor. Bu sayede başarılı sonuçlar alınabiliyor. Keratin yaptırmadan önce nasıl bir saç istediğinize karar vermelisiniz. Saç kestirme ya da boyatma düşünceniz varsa kaynak öncesinde yaptırmalısınız.

Kaynak saçlarıma zarar verir mi ya da saçlarım çok kısa keratin yaptırabilir miyim gibi keratin kaynakla ilgili aklınıza takılan birçok soruyu yanıtladık. Peruk A uzmanlığında tüm sorularınıza yanıt bulabilir, uzman eşliğinde saçlarınıza başarılı keratin kaynak uygulaması yaptırabilirsiniz.

Keratin Kaynak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kısaca Keratin Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratin kaynağın yapılışı basit ama hassasiyet isteyen bir uygulamadır. Kişinin saçının yoğunluğu işlem öncesinde analiz edilir. Saçın boyu ve rengi de hesap edilerek keratin kaynaklar belirlenir. Kaynak uygulamalarının hepsinde saçların dikkatli ayrılması gerekiyor. Kaynaklar dipten uca aynı titizlikle dökülmeli. Bu nedenle saç dipleri ince uçlu taraklarla ayrılıyor. Keratin tutamları, yarım milimetreyle ayrılan saç diplerine özel bir aletle ısı verilerek birleştirilir. Her keratin aynı yöntemle saç diplerine birleştirilir. Peruk A uzmanları, doğal görünümü sağlamak amacıyla saçınızın yoğunluk oranını titizlikle belirliyor, keratin saçları sistemli şekilde saçlarınıza ekliyor. Keratin kaynak öncesi sonrası kıyası yapıldığında saçlardaki yoğunluk ve farklılıklar kendini ilk andan gösterir.

Keratin Kaynak Fiyatı Ne Kadar?

Keratin kaynak saç fiyatları adet üzerinden belirleniyor. İstediğiniz saç yoğunluğuna göre kaç adet keratin saç kullanılacağı belirlenir önce. Keratin saç uygulamalarında 60 ila 200 adet arasında değişen saç tutamları kullanılır. Kullanılacak keratin sayısı fiyatları belirler. Net biçimde fiyat vermek sizin açısından yanıltıcı olabilir. Keratin kaynak fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Peruk A ile iletişime geçebilir, her konuda bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Keratin Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Keratin kaynak çıkarma solüsyonu ile saçlardaki kaynaklar yumuşatılarak çıkarılır. Solüsyon, keratini yumuşatır ve saçın zarar görmesini önler. Keratin kaynakların saça zarar vermesi söz konusu değildir ancak çıkarma işleminde saçlarınıza nazik yaklaşmazsanız saçlarınız yıpranabilir.

Keratin Kaynak Saça Zarar Verir mi?

Keratin kaynak saçlarınıza zarar vermez. Kaynakların takılma ve çıkarma aşamalarında dikkatli olunduğu sürece hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Elbette keratin kaynak taktırdıktan sonra saç bakımınıza dikkat etmeniz önemlidir.

Keratin Kaynak Saçı Döker mi?

Keratin kaynak saç, saçlarda dökülme problemine yol açmaz. Keratin ve diğer tüm yöntemler sadece saçların yoğunluğunu, boyunu artıran kaynak uygulamalarıdır. Saçlarınızda kronik bir dökülme sorunu varsa keratinden sonra dökülme devam eder. Hatalı keratin kaynak işlemleri de saç dökülmesine neden olabilir. Keratin uygulamalarında saç derisine dikkat edilmelidir. Peruk A uzmanları bu konuda hassasiyet gösteriyor, saç diplerinin ya da derinin zarar görmesini önlüyor.

Keratin Kaynak Saçı Yıpratır mı?

Hayır. Kaynak saça bağlı dökülme, kopma, yıpranma sorunları ancak hatalı, kötü uygulama sonrasında yaşanabilir. Keratin kozmetik, estetik bir uygulamadır. Dikkatli ve ideal bir bakımdan mahrum kalması halinde saçlarınız elbette zarar görebilir. Bu nedenle saç bakım rutininizi daha dikkatli sürdürmeniz gerekiyor.

Keratin Kaynak Evde Çıkarılır mı?

Keratin kaynak evde nasıl çıkarılır iyi bilmek gerekiyor. Yoksa saçlarınıza zarar verebilirsiniz. Bu konuda üç farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Yağ: Saça faydalı badem yağı, zeytinyağı gibi yağları saç derinize uygulayıp havlu sardıktan sonra on beş dakika bekleterek keratinlerin birleşim noktalarını yumuşatabilirsiniz. Bekleme süresinden sonra keratinleri soyabilir ya da tarayabilirsiniz. Yavaş ve nazik olmalısınız. Aseton/alkol: Alkol ve aseton, keratinlerin bağlantı noktalarını yumuşatır. Saç diplerinize nazikçe uygulayıp keratinleri soyabilirsiniz. Bu yöntemi tercih edecekseniz eğer aseton ya da alkolün saç derinizi kurutacağını bilmelisiniz. Saç derinize temas ettirmeden sadece bağlantı noktalarını hedef almalısınız. Solüsyon: Peruk A uzmanlarının da kullandığı kaynak çıkarma solüsyonu, bağlantı noktalarını yumuşatır ve kolayca çözülmesini sağlar. Bu özel solüsyonu Peruk A’dan alabilirsiniz.

Keratin Kaynak Asetonla Çıkar mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere keratin kaynak çıkarma yöntemlerinden biri asetondur. Asetonu keratin kaynak bağ noktasına uygulayarak kaynakları çıkarabilirsiniz. İlk anda saç diplerinizde kuruluk hissi olabilir ama bu durum yıkama sonrasında geçer.

Keratin Kaynak Kaç Ay Kullanılır?

Keratin kaynak kullanım süresi 4 – 7 aydır. Kaynakların kullanım süresi saçınızın uzama süresine göre değişebilir. Kaynaklarınızı kullanım süresi dolduktan sonra yenileyebilirsiniz.

Keratin Kaynak ile Mikro Kaynak Arasındaki Fark Nedir?

Mikro kaynak keratin kaynak farkı, keratinin şeffaf olmasından doğuyor. Keratin kaynaklar saç diplerine takıldığında gerçek saç rengini alır, bağlantı noktalarını göstermez. Saçınızda kaynak olduğu sadece çok dikkatle bakılırsa ya da söylerseniz fark edilir.

Keratin Kaynak Bakımına Dair Bilinmesi Gerekenler

Keratin kaynak nasıl yapılır az çok biliyorsunuzdur. Peki, keratin sonrası saç bakımını biliyor musunuz? Bu konuda bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. İşte size önemli ipuçları;

  • Keratin kaynak sonrasında saçlar daha gür ve yoğun hale gelir. Bu görüntüyü korumak için saç bakımına biraz özen göstermek gerekiyor. Keratin kaynak olan saçların yıkanmasında dikkat edilmesi gereken şey, şampuan sürüldükten sonra saçlar yukarıdan aşağıya doğru yıkanmalıdır. Saç asla karıştırılmamalıdır.
  • Fön çektirirken dip kısımlara uzun süre yüksek ısı uygulamak saça zarar verir. Keratinin bağlantı noktalarının yoğun ısıyla zayıflama ihtimali olduğunu unutmayın.
  • Kaynak yaptırmadan önce saçlarınız temiz ve kuru olmalıdır.
  • Yine kaynak yaptırmadan önce saç derinizle ilgili herhangi bir kaşıntı, döküntü varsa tedavi olmalı akabinde kaynak yaptırmalısınız.
  • Saçlarınızı boyatmayı düşünüyorsanız kaynak yaptırmadan önce boya hatta kesim işlemlerini yaptırmalısınız.
  • Saç bakımı için krem, yağ uygularken kesinlikle dipler korunmalıdır. Saç yağları keratin kaynağın bağlantı noktalarının yumuşamasına sebep olabilir.
  • Saçlarınızı tararken nazik olmalı, saç kurutma makinesini ise saç diplerinizden uzak tutmalısınız.

Keratin kaynak yaptırmak istediğinizde saçlarınızın yoğunluğuna ve saç tipinize en uygun şekilde Peruk A’da yaptırabilirsiniz. Peruk A uzmanları, keratin kaynak İstanbul hizmetleriyle profesyonel çözümler sunuyor, doğal ve ışıltılı saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Keratin kaynakla ilgili her türlü bilgi ve randevu talepleri için lütfen bizimle iletişime geçin.

keratin kaynak - 1
keratin kaynak - 2
keratin kaynak - 3
keratin kaynak - 4
keratin kaynak - 5
keratin kaynak - 6
keratin kaynak - 7
keratin kaynak - 8