Saçı zarar görmüş ya da kısa saçlarını kısa sürede uzatmak isteyen kadınların tercihi olan kaynak saç, günümüzdeki modern yöntemler sayesinde çok doğal biçimde yaptırılabiliyor. Saça kaynak yaptırmak saçların aynı zamanda daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bu nedenle cansız ya da ince yapılı saça sahip kadınlar da saça kaynak yaptırmak istiyor. Saçlara sentetik ya da doğal, gerçek saç boylarından kaynak hazırlanabiliyor. İşlemin basit, hızlı ve doğal olması kaynak saçın yaygınlaşmasındaki etkenler kabul ediliyor.

Uzun ve gür saçları olan kişiler kendi saçını dahi kaynak saç yaptırabiliyor. Saç kaynak yönteminin modern güzellik yöntemleri arasında yaygın olduğunu, saçlara zarar vermeden saçları şekillendirmenin en güvenilir yollarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle saçları boya, kozmetik bakım ya da bakımsızlıktan yıpranan kişiler için organik kaynak özgüven depoluyor.

Kaynak Saç Nasıl Yapılır?

Saçlarını kaynak yöntemiyle uzatmak isteyenler için en can alıcı soru saça kaynak nasıl yapılır? Eskiye oranla şimdilerde saç bakımıyla ilgili çok fazla gelişmiş yöntem kullanılıyor. Kaynak saç çeşitlerine göre yöntemler değişiyor. Bu nedenle seçilen yönteme göre kaynak saç nasıl takılır incelemek gerekiyor.

saç kaynak

Kaynak Saç Çeşitleri

Kaynak çeşitleri dört gruba ayrılıyor. İşte saç kaynak çeşitleri;

Mikro keratin kaynak

Mikro keratin kaynak, boncuk kullanılmadan yapılan bir kaynak türüdür. Çok hafif, rahat bir kaynak türü olduğu için tercih edilir. Saçlar minik tutamlar halinde takılarak doğal görünüm elde edilmeye çalışılır.

Boncuk kaynak

Çok tercih edilen kaynak saç modelleri arasında yer alan boncuk kaynak, yapıştırıcı kullanılmadan saça takılır. Saç tutamlarının ucundaki boncuklar pense yardımı ile saça tutturulur. Kaynağı takarken ya da çıkarırken saça zarar vermez. Pratik ve hızlı sonuçlar alınır. Çok kısa sürede uzun saçlara kavuşmaya yardımcı olur.

Mikro Nano kaynak

Mikro kaynak modelinde aşırı küçük boncuklar kullanılır. Öyle ki saçta görünmesi çok zordur. En iyi saç kaynak modeli olarak bilinir. Nano kaynak yaparken çok ince tutamlar kullanılır. Böylece doğal görünüm elde edilir. Kısa saça kaynak yapılırken mikro yöntem tercih edilebilir. Saç diplerinde kaynak noktalarının görünmesini önlemek isteyenlerin tercihi nano kaynaktan yanadır.

Tress kaynak

Çıtçıt kaynak modeline benzeyen Tress kaynak, pratik olmasıyla ilgi görür. Tress kaynak taktırmak için kuaföre gitmeden, evde kendiniz takabilirsiniz. Kaynak saç kullananlar, Tress kaynak modeli ile dilediği zaman kısa dilediği zaman uzun saçlı olabiliyor.

Kaynak Saç Hakkında Merak Edilenler

Kaynak saç saça zarar verir mi? Kaynak saç ne kadar süre kullanılabilir? Kaynak saç fiyatı ne kadar? Kaynak saç döker mi? Kaynak saçı herkes yaptırabilir mi? Kaynak saç nasıl çıkarılır? Kaynak saçla ilgili merak edilen sorular genelde bu yoğunlukta. Kaynak saç yaptırmak isteyenler ve aklındaki sorulara cevap bulmak isteyenler için uzman yanıtları şöyle;

  • İstanbul kaynak saç uygulamalarında başarılı bir performans sergileyen Peruka ile dilediğiniz saç uzunluğuna kısa sürede kavuşabilirsiniz.
  • Saç kaynağı nasıl yapılır? Seçilen yönteme göre uygulama tekniği farklılık gösterir. Genel anlamda tüm kaynak saç modelleri için uygulama basit ve hızlıdır.
  • Kaynak saç, saça zarar vermez, dökülmesine zemin hazırlamaz. Saçınızı bakımsız bırakırsanız dökülme eğilimi başlar.
  • Kaynak saç, yeni saçların oluşumunu ya da saçların uzamasını önlemez. Kaynak saç uzun süreler sorunsuz kullanılabilir.
  • Kaynak saç çıkarıldıktan sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Özel bir işleme gerek duyulmaz.
  • Direkt renkli saç kaynak yaptırabilir ya da kaynaklarınızı daha sonradan dilediğiniz renge boyatabilirsiniz.
  • Kadınlar gibi erkekler de kaynak saç yaptırabilir. Erkek saç kaynak modelleri, kişiye özel hazırlanır.
  • Kaynak saçı sadece düğün ya da benzeri önemli günlerde saçı şekillendirmek, saça hacim vermek amacıyla günübirlik kullanabilirsiniz.

Kaynak Saç Fiyatları

Kaynak saç ne kadar ya da genel anlamda tüm kaynak saç fiyatları neler öğrenmek için sizleri Peruk A ile iletişim kurmaya, randevu oluşturmaya bekliyoruz. Peruk A kalitesiyle saçlarınızı en uygun kaynak saç fiyatları ile uzatabilirsiniz. Peruk A’nın Kaynak saç fiyatları 2020 listesini görmek, randevu oluşturmak ve size özel fırsatlardan yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.