Saçı zarar görmüş ya da kısa saçlarını kısa sürede uzatmak isteyen kadınların tercihi olan kaynak saç, günümüzdeki modern yöntemler sayesinde çok doğal biçimde yaptırılabiliyor. Saça kaynak yaptırmak saçların aynı zamanda daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bu nedenle cansız ya da ince yapılı saça sahip kadınlar da saça kaynak yaptırmak istiyor. Saçlara sentetik ya da doğal, gerçek saç boylarından kaynak hazırlanabiliyor. İşlemin basit, hızlı ve doğal olması kaynak saçın yaygınlaşmasındaki etkenler kabul ediliyor.

Uzun ve gür saçları olan kişiler kendi saçını dahi kaynak saç yaptırabiliyor. Saç kaynak yönteminin modern güzellik yöntemleri arasında yaygın olduğunu, saçlara zarar vermeden saçları şekillendirmenin en güvenilir yollarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle saçları boya, kozmetik bakım ya da bakımsızlıktan yıpranan kişiler için organik kaynak özgüven depoluyor.

Kaynak Saç Nasıl Yapılır?

Saçlarını kaynak yöntemiyle uzatmak isteyenler için en can alıcı soru saça kaynak nasıl yapılır? Eskiye oranla şimdilerde saç bakımıyla ilgili çok fazla gelişmiş yöntem kullanılıyor. Kaynak saç çeşitlerine göre yöntemler değişiyor. Bu nedenle seçilen yönteme göre kaynak saç nasıl takılır incelemek gerekiyor.

saç kaynak

Kaynak Saç Çeşitleri

Kaynak çeşitleri dört gruba ayrılıyor. İşte saç kaynak çeşitleri;

Mikro keratin kaynak

Mikro keratin kaynak, boncuk kullanılmadan yapılan bir kaynak türüdür. Çok hafif, rahat bir kaynak türü olduğu için tercih edilir. Saçlar minik tutamlar halinde takılarak doğal görünüm elde edilmeye çalışılır.

Boncuk kaynak

Çok tercih edilen kaynak saç modelleri arasında yer alan boncuk kaynak, yapıştırıcı kullanılmadan saça takılır. Saç tutamlarının ucundaki boncuklar pense yardımı ile saça tutturulur. Kaynağı takarken ya da çıkarırken saça zarar vermez. Pratik ve hızlı sonuçlar alınır. Çok kısa sürede uzun saçlara kavuşmaya yardımcı olur.

Mikro Nano kaynak

Mikro kaynak modelinde aşırı küçük boncuklar kullanılır. Öyle ki saçta görünmesi çok zordur. En iyi saç kaynak modeli olarak bilinir. Nano kaynak yaparken çok ince tutamlar kullanılır. Böylece doğal görünüm elde edilir. Kısa saça kaynak yapılırken mikro yöntem tercih edilebilir. Saç diplerinde kaynak noktalarının görünmesini önlemek isteyenlerin tercihi nano kaynaktan yanadır.

Tress kaynak

Çıtçıt kaynak modeline benzeyen Tress kaynak, pratik olmasıyla ilgi görür. Tress kaynak taktırmak için kuaföre gitmeden, evde kendiniz takabilirsiniz. Kaynak saç kullananlar, Tress kaynak modeli ile dilediği zaman kısa dilediği zaman uzun saçlı olabiliyor.

Kaynak Saç Hakkında Merak Edilenler

Kaynak saç saça zarar verir mi? Kaynak saç ne kadar süre kullanılabilir? Kaynak saç fiyatı ne kadar? Kaynak saç döker mi? Kaynak saçı herkes yaptırabilir mi? Kaynak saç nasıl çıkarılır? Kaynak saçla ilgili merak edilen sorular genelde bu yoğunlukta. Kaynak saç yaptırmak isteyenler ve aklındaki sorulara cevap bulmak isteyenler için uzman yanıtları şöyle;

  • İstanbul kaynak saç uygulamalarında başarılı bir performans sergileyen Peruka ile dilediğiniz saç uzunluğuna kısa sürede kavuşabilirsiniz.
  • Saç kaynağı nasıl yapılır? Seçilen yönteme göre uygulama tekniği farklılık gösterir. Genel anlamda tüm kaynak saç modelleri için uygulama basit ve hızlıdır.
  • Kaynak saç, saça zarar vermez, dökülmesine zemin hazırlamaz. Saçınızı bakımsız bırakırsanız dökülme eğilimi başlar.
  • Kaynak saç, yeni saçların oluşumunu ya da saçların uzamasını önlemez. Kaynak saç uzun süreler sorunsuz kullanılabilir.
  • Kaynak saç çıkarıldıktan sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Özel bir işleme gerek duyulmaz.
  • Direkt renkli saç kaynak yaptırabilir ya da kaynaklarınızı daha sonradan dilediğiniz renge boyatabilirsiniz.
  • Kadınlar gibi erkekler de kaynak saç yaptırabilir. Erkek saç kaynak modelleri, kişiye özel hazırlanır.
  • Kaynak saçı sadece düğün ya da benzeri önemli günlerde saçı şekillendirmek, saça hacim vermek amacıyla günübirlik kullanabilirsiniz.

Kaynak Saç Fiyatları

Kaynak saç ne kadar ya da genel anlamda tüm kaynak saç fiyatları neler öğrenmek için sizleri Peruk A ile iletişim kurmaya, randevu oluşturmaya bekliyoruz. Peruk A kalitesiyle saçlarınızı en uygun kaynak saç fiyatları ile uzatabilirsiniz. Peruk A’nın Kaynak saç fiyatları 2020 listesini görmek, randevu oluşturmak ve size özel fırsatlardan yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Saç Kaynak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç kaynak nedir?

 

Saç kaynak, genellikle kısa ve bir türlü uzamayan saçlarını uzatmak isteyen ya da ince telli ve sönük saçlarına hacim kazandırmak isteyen bireylerin başvurduğu bir saç ekleyerek saç uzatma yöntemidir.

Saç kaynak fiyatları nelerdir?

 

Saç kaynak fiyatları; kaynak yapılacak saçın yapısına ve yoğunluğuna, kullanılacak olan saç kaynak yöntemine ve eklenecek olan saçın yapısına göre farklılık göstermektedir.

Kaynak saç zararları var mıdır?

 

Kay yapılan saçın bakımı doğru yapıldığı takdirde saça herhangi bir zararı yoktur.

Saç kaynak nasıl çıkarılır?

 

Birden fazla saç kaynak çeşidi bulunduğu için hepsinin çıkarma işleminde farklı yöntemler uygulanmaktadır:

Halka ya da boncuk kaynak denilen kaynak çeşidi, çıkartılması en kolay olan kaynaktır. Saça tutturulan halkalar saç kaynak pensesi yardımı ile ters yöne çevrilerek çıkartılır ve saç kaynaktan kurtulur.

Keratin saç kaynak, saça keratin ile tutturulan bir kaynak çeşidi olduğu için kaynak noktalarına keratini çözen özel solüsyon sürülerek bir süre beklenir ve kaynak saçtan çıkartılır.

Mikro saç kaynak çeşidinde de yine keratin kaynakta olduğu gibi yağ bazlı özel bir solüsyon bulunmaktadır ve kaynak bağlantı noktalarına bu solüsyon sürülerek kaynak noktasının yumuşaması sağlanır ve kaynak saçtan çıkartılır.

Saç kaynak yaptıranlar memnun mu?

Saç kaynak işlemleri kişilerin beklentilerini kısa sürede karşıladığı, özellikle günümüzde mikro kaynak gibi doğal görünen ve saça fazlasıyla uyum sağlayan yöntemler uygulandığı için kullananlar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

Saç kaynak nasıl yapılır?

 

Saç kaynak işlemi farklı seçeneklerden oluştuğu için hepsinin yapım aşaması farklılık göstermektedir:

Boncuk kaynak ya da halka kaynak adıyla bilinen saç kaynak çeşidi, halkaların saç tutamlarına geçirilip sıkıştırılmasıyla uygulanır herhangi bir yapıştırıcı ya da farklı bir madde kullanılmaz. Yapımı en kısa süren kaynak çeşididir ve daha çok kalın telli ve gür saçlar için uygundur.

Keratin kaynak, ucunda keratin bulunan minik saç tutamlarının ısıtılarak saça eklenmesiyle yapılır. Daha küçük tutamlardan oluşması açısından daha doğal bir görünüm arayanlar için idealdir.

Mikro saç kaynak yöntemi de yine keratin saç kaynak gibi çok küçük tutamlardan oluşur. Minik saç tutamları ince bir işçilikle özel bir araç yardımıyla saça eklenir. İnce telli ve çok kısa saçlar için doğal bir görünüm ve rahat bir kullanım sağlar.

Nano kaynak yine incecik tutamların ucundaki mikro kapsüllerin saça eklenmesiyle yapılır. Boya kapsül içine girdiği için doğal bir görünüme sahiptir, kullanım açısından kolaylık sağlar.

Saç kaynak saç döker mi?

 

Doğru bir şekilde bakılan ve kullanılan hiçbir saç kaynak saç dökmez. Zaten her saç için günlük standart bir dökülme miktarı vardır bunun dışında ekstra bir dökülme yaşanmaz.

Saç kaynak kaç ay kullanılır?

 

Yapılan saç kaynak çeşidine göre kullanım süreleri değişmektedir. Boncuk kaynağın kullanım süresi 3-4 aydır, keratin saç kaynak kullanım süresi kullanılan keratin çeşidine göre 4-6 ay arasında değişmektedir. Mikro saç kaynak ise 12-13 hafta gibi bir kullanım süresi sunmaktadır. Yine de bu kullanım süreleri, saç kaynak kullanan kişinin kullanım ve bakım şekline göre farklılıklar göstermektedir.

Evde saç kaynak nasıl çıkartılır?

 

Evde saç kaynağını çıkarmak için, saç kaynağını çıkarmak için kullanılan özel solüsyon kaynak noktasına sıkılarak kaynak yavaşça saçtan çekilerek çıkartılır.

Saç kaynak bakımı nasıl yapılır?

 

Saç kaynak bakımı sırasında normal kullanılan şampuan ve bakım ürünleri dışında herhangi bir ürüne ihtiyaç yoktur. Saç diplerden aşağı doğru yavaşça taranmalıdır. Saç karışıklığını önlemek için gece yatarken gevşek bir atkuyruğu yapılabilir.

Saç kaynak nasıl takılır?

 

Boncuk kaynak ya da halka kaynak halkaların saça geçirilip sıkıştırılmasıyla takılır. Mikro ve keratin kaynak türü daha minimal işlem gerektiren kaynaklar da ince tutamlar halinde saç diplerine yakın bir şekilde ısı yoluyla saça eklenir.

Bir saça kaç adet kaynak takılır?

 

Bir saça kaç adet saç kaynak takılacağını saçın yapısı ve saçta istenen hacim miktarı belirler. Boncuk kaynaklar tutam olarak daha kalın olduğu için adet olarak daha az kullanılır. Mikro kaynaklar daha ince tutamlara sahip olduğu için adet de daha fazla olacaktır.

Kısa saça kaynak nasıl yapılır?

 

Kısa saça mikro saç kaynak, nano saç kaynak gibi ince tutamlardan oluşan ve saç yapısına çok daha uyumlu, saçta doğal bir görünüm kazanan saç kaynak teknikleri saç diplerine yakın bölgelerde işlem yapılarak uygulanmaktadır.

Saç kaynak tekrar kullanılır mı?

 

Halka kaynak, mikro kaynak gibi saç kaynak çeşitleri saçtan çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılabilmektedir.

Saç kaynak belli oluyor mu?

 

Son zamanlardaki saç kaynak sitemleriyle, özellikle mikro kaynak gibi tekniklerle yapılan saç kaynaklar saçta kesinlikle belli olmamaktadır.

Saç kaynak ne kadar sürede yapılır?

 

Boncuk kaynak yapımı 1 saat gibi kısa bir sürede bitmektedir. Keratin kaynak yapım süresi 1,5-2 saat sürmektedir. Mikro kaynak yapımı ise normal bir saç kaynağın yarısından daha ince tutamlardan oluştuğu için 4 ile 6 saat aralığında değişmektedir.

Kıvırcık saça kaynak olur mu?

 

Kıvırcık saç dahil her türlü saç yapısına saç kaynak yapılabilmektedir.

Saç kaynak çeşitleri nelerdir?

 

Halka kaynak gibi klasik yöntemlerin yanı sıra keratin kaynak, mikro kaynak, nano kaynak gibi son teknoloji birçok kaynak çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca çıtçıt kaynak ve tres kaynak da saç kaynak çeşitlerindendir.

Saç kaynak için saç kaç cm olmalıdır?

 

Mikro saç kaynak teknikleriyle 5 cm’ lik saçlara bile saç kaynak yapılabilmektedir.

Saç kaynak kaşıntı yapar mı?

 

Son teknoloji yöntemlerle yapılan saç kaynaklarda herhangi bir kaşıntı söz konusu değildir.

Saç kaynak nasıl yıkanır?

 

Saç kaynak uygulanmış bir saçı yıkarken herhangi ekstra bir ürüne ihtiyaç yoktur. Sadece saç yıkama işlemi esnasında yavaş hareketler uygulanmalıdır.

Saç kaynak boyanır mı?

 

Mikro kaynak gibi son teknoloji saç kaynak çeşitlerinde boyama, perma, fön gibi her türlü saç bakım işlemi yapılabilmektedir.

Saç kaynak dökülür mü?

 

Saç kaynak dökülmez. Her insanın saçı günlük olarak ortalama bir miktar dökülür, bu dökülmeler de kaynak noktasında kalarak daha sonra saç kaynağın çıkartılması sırasında ortaya çıkar.

Saç kaynak nasıl taranır?

 

Saç kaynak bağlantı noktalarından tutularak aşağı doğru yavaşça taranır. Saçı tararken çok çekmemek, saça zarar vermemek gerekir.

Seyrek saça saç kaynak yapılır mı?

 

Seyrek saça hacim kazandırmak için saç kaynak işlemi yapılmaktadır.

Dökülen saça saç kaynak yapılır mı?

 

Saç dökülmesinin saç kaynak işlemiyle bir ilgisi yoktur.

Kaynak saç ne ile yıkanır?

 

Kaynak saçı yıkarken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör suyun sıcaklık ayarıdır. Onun dışında ekstra bir şampuan veya saç bakım ürününe ihtiyaç yoktur.

Saç kaynak kepek yapar mı?

 

Saç kaynak işlemi saç diplerine ya da deriye yapılan bir işlem olmadığı için herhangi bir deri sorunu ya da kepek yapması söz konusu değildir.

Saç kaynak sertleşir mi?

 

Uzman bir kuaför ve kaliteli bir ürünle yapılan, doğru bir şekilde kullanımı ve bakımı sağlanan bir saç kaynakta sertleşmeyle ilgili bir sorun yaşanmaz.

Saç kaynak saçın nerelerine yapılır?

 

Saç kaynak saç diplerine, saçın 5 cm uzunluğundan itibaren yapılabilmektedir.

Saç kaynak saçı kökünden kopar mı?

 

Bir uzman tarafından doğru malzemelerle ve doğru miktarda yapılan bir saç kaynak saç kopmasına neden olmaz.

Saç kaynakta tiftiklenme olur mu?

 

Doğru kullanılan ve bakımı düzgün bir şekilde yapılan saç kaynakta tiftiklenme olmaz.