Saç uzatma ve gürleştirme yöntemleri modern çağın gelişmiş yöntemleri sayesinde her geçen gün daha da yenilikçi, pratik uygulamalar sunuyor. Bu yöntemlerden biri olan tres kaynak, doğru uygulama sonucunda son derece estetik sonuçlar veriyor, yaptıranlar yeni saçlarından memnun kalıyor. Tres saç kaynak yanan, yıpranan, cansız görünen, seyrekleşen, uzamayan saçlarda kullanılabiliyor. Peki, tres kaynak nedir? Saç tutamlarının saç diplerine tutturularak kişiye doğal, hacimli saç yapısı kazandırma işlemidir. İşlemde gerçek veya suni saç kullanılabiliyor. Kişiye özel doğal sonuçlar almak amacıyla en son rötuş yapılıyor, saçlar kesilerek şekillendirilebiliyor. Kısa saça kaynak yaptırmak isteyenlerin tercihleri arasında olan uygulama, deneyimli ekibimiz tarafından özenle yapılıyor, estetik sonuçlar kazandırıyor. Elbette yaptırmadan önce saçlarınızın analiz edilmesi, mikro tres kaynak uygulamasına uygunluğu kontrol ediliyor. 

Tres Kaynak Nasıl Uygulanır?

Medikal kaynak yöntemleri çok çeşitliliğe sahiptir. Her yöntemin uygulanışı ise farklıdır. Peki, tres kaynak nasıl yapılır? Ekibimiz bu uygulamada iki teknikten yararlanır; dikişli sentetik saç ve gerçek saç tres kaynak. Peruka saç uzmanları, bütün tekniklerde hassas bir sürece imza atarak en doğal sonuçların alınmasını sağlar. Saç tutamlarının saç diplerine tutturulma esnasında minik boncuklar kullanılır. Boncuklar pense gibi özel bir ekipmanla saç diplerine tutam tutam eklenir. İşlem boyunca her tutam çok ince seçilir, homojen uygulamaya dikkat edilir. Tres kaynak yapımı bu şekilde uygulandığında saç dipleri görünmez, saçlar doğal görünür. Kısa saçlara dahi uygulanabilen yöntemde, mikro kaynak hassasiyeti gösterilir, işlem bittikten sonra saçların aynı boyda ve dizaynda olması için kesim işlemi yapılabilir. 

Tres Kaynak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tres kaynak takımı ile saç tutamları saç diplerine tutturuluyor. Peki, sonrasında sizleri ne bekliyor? Yeni saçlarınızı keyifle kullanmak, estetik görüntüsünü korumak için basit bakım önerilerine uymanız yeterli. İşte Peruka uzmanlarının önerileri;

- Saçlarınızı yıkarken yüksek sıcaklıkta su tercih etmeyin. Ilık ya da soğuğa yakın su ile eklenti saçlarınız daha parlak görünür. Kurutma aşamasında yine sıcağı değil soğuk ayarı tercih edin. 

- Doğal tres saç kaynak yaptırdıysanız yıkama, kurutma, şekillendirme esnasında hassasiyete devam etmelisiniz. Gerçek olsa dahi eklenti olduğunu unutmamalısınız. 

- Tarama yaparken çok nazik hareket etmelisiniz. Özellikle kıvırcık tres kaynak kullanıyorsanız kıvırcıkları açmaya çalışırken sert tarak darbelerinden kaçının. Saç uçlarınıza durulanmayan krem – sprey bakım yağlarından uygulayarak taramayı kolaylaştırabilirsiniz.  

- Uyurken açık saçla uyumamaya özen gösterin. Saçlarınızın karışmaması, uyku halindeyken diplerinin zarar görmemesi adına hafifçe bağlayarak belki gevşekçe örerek uyumanızı öneririz. 

- Tres saç kaynak kullanımı boyunca denize, havuza girerken bone kullanın. Dışarı çıkarken ise mümkünse şapka, bandana, eşarp vb. aksesuar kullanın, güneşin yakıcı olmadığı saatler tercih edin. Diğer türlü saçlarınız güneşten olumsuz etkilenebilir. 

Tres Kaynak Kullanıcı Yorumları

Tres kaynak yorumları çoğu zaman işlemden daha önemli çünkü herkes yaptırmadan önce tecrübe sahibi kişilerin yorumlarıyla hareket ediyor. O zaman gelin tres kaynak kullanışlı mı, yaptıranlar memnun mu inceleyelim. İşte size yakın zamanda işlemi denemiş birinden yorum: 

“Saçlarım çok kısa değildi, omuzlarımın biraz aşağısındaydı fakat daha uzun saçlar istiyordum. Çünkü evlenirken uzun saçlı bir gelin olmak istiyordum. Oldum da. Omzumdan aşağı şelale gibi dökülen saçlarım duvakla birlikte çok güzel göründü. Herkes çok beğendi. Birkaç ay kullandıktan sonra süresi dolunca çıkarttırdım ancak bundan sonra her değişiklik istediğimde yaptıracak gibiyim.” 

“Arkadaşımda görüp yaptırdım. Açıkçası bir heves yaptırınca pişman olursam diye korktum. Korktuğum gibi olmadı. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum, çok memnunum hatta hep saç tutamlarımı boyamak isterdim ama doğal rengini bozmaktan korkardım, kaynakları istediğim renge boyatmak şahane. Öneririm!”    

Tres Kaynak Fiyatları

Saçlarınıza yaptıracağınız işlemlerde fiyat bilgisini detaylı görüşme sonrasında öğrenebilirsiniz. Tres kaynak fiyat bilgisi kişiye özel çıkartılabiliyor. Kaç tutam kullanılacak, ne kadar yoğunlukta bir görünüm elde edilecek gibi unsurlar işlem ücretini belirliyor. Peruka olarak size net fiyat verebilmemiz için ön görüşme yapmamız gerekiyor. Lütfen bizimle iletişime geçin, sağlıklı bilgiler edinin.

Tres Kaynakla İlgili Merak Edilen Sorular ve Yanıtları

Tres kaynak kaç ay kullanılır?

Genellikle 2 – 3 aydır. Tres kaynak kullanım süresi tamamen kullanıcılara bağlıdır. Bakımı ihmal edilmeyen işlemler daha uzun süreler dahi kullanılabilir.

Tres kaynak saça zarar verir mi?

Hayır. Sadece kötü işlem, yanlış bakım zarar verir.

Kısa saça tres kaynak olur mu?

Evet. Saçlarınızın, diplerine buncularla tutamların eklenebileceği uzunlukta olması yeterlidir.

Tres kaynak nasıl çıkarılır?

Tutamlar diplerden boncuklarla gerçek saçlara tutturulduğu için çıkartırken de özel alet gerekir. Mümkünse yaptırdığınız yerde veya bu işlemi yapan güzellik merkezlerinde çıkarttırın. Aksi halde saçlarınız zarar görebilir.

Tres kaynak zararları nedir?

Yöntem doğru uygulandığı sürece spesifik zararı yoktur. Uzmanın tecrübesi ve işlem hassasiyeti kadar kullanıcıların bakım rutini de önemlidir burada. Sonrasında bakımı ihmal etmediğiniz sürece zarar görmezsiniz.
Tress Kaynak çok açık kumral
Tress Kaynak açık kumral
Tress Kaynak kumral

Çok Açık Kumral Tress Saç

Açık Kumral Tress Saç

Kumral Tress Saç

Tress Kaynak koyu kumral
Tress Kaynak kahve
Tress Kaynak siyah

Koyu Kumral Tress Saç

Kahve Tress Saç

Siyah Tress Saç

Tress Kaynak platin

Platin (Sarı) Tress Saç