Kısa sürede saç uzatma yöntemlerinden biri olan mikro kaynak, tüm saç tiplerinde ve saç boylarında doğal bir uzunluk arayanlar tarafından tercih ediliyor. Çok işlem görmüş ve yıpranmış saçlarda, kısa ve seyrek saçlarda, kıvırcık saçlarda, dalgalı saçlarda kısacası her türlü saç şeklinde mikro kaynak kullanılabiliyor.

Mikro kaynak, pratik uygulamayla kadınlara istediği saç uzunluğunu kazandıran kozmetik bir uygulamadır. Saçlarınızı uzatmak istediğinizde aylarca, yıllarca uzamasını beklemek yerine mikro saç kaynaklarını kullanabilirsiniz. Dış görüntüde saçların önemi çok büyük; sadece saçlardaki değişimle görüntünüzde köklü değişimler yapabilirsiniz. Gerçek saç gibi doğal görünen ve kolay kolay kimsenin ayırt edemediği mikro saç, kadınların en sevdiği pratik saç bakım yöntemidir. Kaliteli yapıldığında mikro saçlar asla saçların zarar görmesine izin vermeyen bir uzatma uygulamadır.

Mikro Kaynak Nasıl Yapılır?

Saçlarınız yandığında, hatalı bir kesim yapıldığında, renk geçişlerinde problem yaşandığında mikro saç kaynak yaptırabilir, tüm kusurları kapatabilirsiniz. Kısa saçtan uzun saça geçiş için ise yine gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Saç kaynağı yapılacağı zaman öncelikle karşılıklı saç uzunluğuna, rengine ve saç yoğunluğuna karar verilir. Akabinde ise istenilen özellikleri taşıyan kaynak saçlar hazırlanarak özel yöntemlerle saça tutturulur. Böylelikle mikro kaynak nasıl yapılır sorusuna kısmen cevap bulmuş olabilirsiniz.

Mikro bant kaynak ya da boncuk kaynak gibi farklı isimlerle de bilinen yöntemde, saça hiçbir şekilde zarar verilmez. Mikro kaynak saça zarar verir mi endişesi nedeniyle birçok kişi yöntemden uzak kalıyor ancak işin uzmanı olarak hiçbir zararı bulunmadığını, modern çağda her şeyin doğala en yakın şekilde tasarlandığını ve uygulandığını söylemeliyiz. Mikro saç yaptırdıktan sonra kendi orijinal saçlarınıza dokunmadan saçlarınıza boya yaptırabilir, ışıltı ya da gölge attırabilir, doğal bir renk geçişi sağlayabilirsiniz.

Mikro Kaynak Yaptıranlar

Mikro kaynak kullananlar, tüm ön yargılara rağmen saçlarındaki doğal görünümü sevdiklerini ve mikro kaynaklarını kullandıkları süre boyunca hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtiyor. Mikro kaynak kaç ay kullanılır, nasıl çıkarılır, hangi bakımlar yapılabilir her konuda bilgi sahibi olanlar, saçlardaki kaynak saçın işlevselliğini artırıyor. Örneğin kaynak saçlarda sık görülen sorun, saçlar topuz ya da atkuyruğu yapıldığında saç diplerinde kaynakların görünmesiydi. Mikro kaynak kullananlar, saç diplerinde eklem yeri sorunu yaşamıyor, kaynaklar çok gizli şekilde takılıyor.   

Mikro Kaynak Hakkında Merak Edilenler

Mikro kaynak nasıl çıkarılır? Mikro kaynak yaptırdıktan sonra saç dipleri kaşınır mı? Kısa saçlılar da mikro kaynak yaptırabilir mi? Mikro kaynak saç evde nasıl çıkarılır? Bu ve benzeri sorular kaynak saçla ilgili merak edilen soruların başında yer alıyor. Uzmanından cevaplarla konu hakkındaki tüm merakınızı gidermeye hazır olun. İşte mikro saçla ilgili detaylar;

- Mikro saçlar özel bir solüsyon yardımıyla saçlara kesinlikle zarar verilmeden çıkarılır. Bu solüsyon yardımıyla evde siz de mikro kaynaklarınızı çıkarabilirsiniz.

- Saç uzatma maceranızı kaynaklarınızı çıkardıktan hemen sonra tekrar başlatabilirsiniz. Kaynaktan sonra saçlarınızı dinlendirmek zorunda değilsiniz. Kaynak saç çıkartıldıktan sonra isteğe bağlı yeni boylarda kaynak saç tercih edebilirsiniz.

- Saç kaynaklarını dilediğiniz gibi boyayabilir, renginde oynama yapabilirsiniz.

- Saç hacmi çok az olanlar aylarca kaynak kullanabilir, dilediği zaman çıkartabilir. Özellikle düğün saçı yaparken saç kaynaklarından sıklıkla yararlanılır.

- Saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırır, saç bakımı ve temizliğinde sorun çıkartmaz ya da özel bir bakıma ihtiyaç duymaz.

Mikro Kaynak Fiyatları

Mikro saç fiyatları 2020 güncellemesi neticesinde saç kaynakları gramaja göre belirleniyor. Mikro saç yaptıracak olanlar için saç yoğunluğuna göre fiyat verilir. En ucuz saç kaynağı için Peruk A salonumuzdan randevu alabilir, size özel cazip fiyatlarla saçlarınızı uzatabilirsiniz.

mikro kaynak - 1
mikro kaynak - 2
mikro kaynak - 3
mikro kaynak - 4
Mikro Kapsül Saç Kaynak Nasıl Uygulanır?
mikro kaynak - 6
mikro kaynak - 7
mikro kaynak - 8