Saç Kaynak Uygulaması saçlarıma zarar verir mi ?

Saç kaynak uygulamalarını profesyonel ve uzman olan kişilere uygulattığınız takdirde saçlarınız bu işlemlerden dolayı herhangi bir şekilde zarar görmeyecektir. Saç kaynağı yapılırken kullanılacak olan araç ve gereçlerin uygun olması durumunda saç sağlığınız açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Daha önce hiç Saç Kaynak yaptırmadım. Vaktim kısıtlı, ne kadar sürede uygulanabilir ?

Saç kaynağının ve uygulama yapılacak olan saçın türüne göre kaynak uygulamalarının sürelerinde ufak değişiklikler olabilir. Ancak ortalama bir süre verilmesi gerekirse bu işlem standart olarak 2 ile 4 saat arasında yapılabilmektedir. En uzun sürecek olan saç kaynağı ise ortalama 6 saat kadar sürmektedir.

Saç kaynak yaptırdığım belli olur mu?

Saç kaynakları, doğal saçlarınızın en dip bölgelerinden başlanarak uygulanmakta olduğundan dolayı dışarıdan bakıldığı zaman herhangi bir şekilde belli olmamaktadır. Ayrıca kaynak saçlar ile doğal saçlarınızın renk tonları da aynı olacağı için herhangi bir şekilde saçlarınızdaki varlığı hissedilmeyecektir.

Saçlarımda röfle ve balyaj işlemi var saç kaynak yaptırdığımda saçlarımla aynı renk tutturabilir misiniz?

Salonumuzda uygulanmakta olan saç kaynaklarına dilediğiniz şekilde boyama işlemleri yapılabilmektedir. Doğal saçlarınız ile aynı renk tonlarında kaynak saçlarınızı bizleri tercih ederek yaptırtabilirsiniz.

Saçlarım çok kısa. Kısa saça kaynak yapılabilir mi?

Saç kaynak uygulamalarının son dönemde giderek çeşitlenmesi ve gelişmesi ile birlikte artık her uzunluktaki saçlara kaynak yapılabiliyor. Mikro kaynak saç modelini tüm kısalıktaki saçlarınıza güvenilir bir şekilde yaptırtabilirsiniz.

Saçlarıma kaç adet saç kaynak taktırmalıyım. İdeal bir saç kaynak miktarı var mı?

Saçlarınıza takılması gereken saç kaynak sayısı sizin saçlarınızın yapısı ve saç derisinin sahip olduğu alan ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Genel olarak kaynak yaptırmak isteyen müşterilerimizin “Arkadaşımda X adet saç kaynağı var ben de o kadar istiyorum.” şeklindeki yaklaşımlarını doğru bulmamaktayız. Saç yapınız, gürlüğü ve uzunluğu göz önünde bulundurularak takılacak olan adet kişiye özel olarak belirlenmelidir.

Saç kaynağı yaptırdıktan sonra saçlarıma pahalı şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmam gerekecek mi?

Doğal saçlarınıza kaynak uygulamalarını yaptırmadan önce hangi şampuanları kullanıyorsanız yine aynı şekilde bu şampuanları kullanmaya devam edebilirsiniz. Kaynak uygulamalarından sonra özel bir şampuan ya da bakım ürünü kullanmanıza gerek yoktur.

Saçlarıma kaynak yaptırdıktan sonra dip boyası ve röfle işlemi yaptırabilir miyim?

Saç kaynak uygulamalarımızdan yararlandıktan sonra istediğiniz saç boyama işlemini rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Saç kaynakları ne kadar süre ile kullanabilirim?

Saç kaynak uygulamalarının kullanım süreleri sizin saçlarınıza yaptığınız bakım ve uygulanmış olan saç kaynağı çeşidine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle profesyonel bir şekilde yapılmış olan saç kaynakları 3 ile 8 aylık bir süre içerisinde kullanılabilmektedir. Bu süre içerisinde saçlarınıza boyama, röfle, şekillendirme ve diğer bakım işlemlerini yapabilirsiniz.