Sentetik Peruk

Kadınlar için saç, adeta vazgeçilmez bir aksesuar gibi düşünülür. Saçlar güzel ve bakımlı olduğu takdirde harika ve dikkat çekici bir görüntü oluşur. Bazı hastalıklar dolayısı ile saçsız kalma durumu ile kadınlar karşı karşıya kalabilir. Bu tür durumlarda en çok başvurulan çözüm yolu peruk kullanımıdır. Peruklar doğal ve sentetik olmak üzere ikiye ayrılır. Sentetik peruk kaynağını yapay malzemelerden alırken doğal peruk ile doğal saç kullanılır.

Sentetik Peruk Nedir?

Bu peruklar görünüşü doğal saça benzeyen sentetik malzemeden üretilir. Genelde saçsız kalınan durumlarda tercih edilse de uzun saçı sürekli kullanmak istemeyenler, saçını bozmadan farklı saç modeli, rengi ve kesimi denemek isteyenler tarafından da kullanılır. Bu tür ürünler ısıya karşı hassas olduğundan dolayı ısı yayan saç şekillendiriciler ile kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Peruk Bakımı Nasıl Olmalı?

Doğal saçlar gibi peruklar da düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Sentetik olan ürünler içinse bakımında belli başlı noktalara dikkat edilmeli. Yıkaması yapılırken ılık su ve şampuan kullanılmalıdır Yıkama işlevi yumuşak hareketlerle gerçekleştirilmeli, aşırı fiziksel güç kullanılmamalıdır. Durulama için ise ılık su kullanılmalı ve peruk bu suyun içinde yaklaşık olarak 20 dakika bekletilmeli. Durulama işleminden sonra tarama işlemine geçilmeli. Tarama işlemine saç uçlarından başlanmalı ve yuvarlak, ucu sivri olmayan tarakla bu işlem yapılmalı. Kuruması için fön gibi ısı yayan saç şekillendiriciler kullanılmamalı. Bizlerden satın aldığınız uygun fiyatlı sentetik peruk ürünlerini de bu şekilde koruyarak işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu noktalara dikkat edildiği sürece ürün ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. En ucuz sentetik peruk ürünlerimize göz atarak sizler de yeni perukların sahibi olabilirsiniz.