Kadınlar için saçların güzel ve bakımlı görünmesi çok önemli bir noktadır. Kadınlar bu amaç için farklı farklı saç bakım ürünleri kullanıp kendilerine en çok yakışan modeli bulmaya çalışırlar.

Bazı kadınlar saç modellerinde fazla değişiklik yapmayı sevmezken, bazıları sürekli farklı uzunlukta, renkte ve kesimde saç kullanmayı severler. Uzun saçları arada sırada kullanmak isteyen kadınlar için ise en güzel seçeneklerden biri postiş saçlar olacaktır. Bu tür saçlar istenildiği zaman takılıp çıkarılabilen saçlardır.

Doğal ve Sentetik Postişlerin Bakımı

Postişler de peruklar gibi doğal ya da sentetik kaynaklı olabilir. Kökenine göre de bakım yolu farklılık gösterir. Doğal olanlar için bakım aynen saç bakımı gibidir. Sentetik kaynaklı olanların yıkanması ise mutlaka ılık su ile olmalı ve çitileme gibi yıpratıcı hareketlerden sakınılmalı.

Sentetik postişlerde tarak kesinlikle kullanılmamalı. Saç şekillendirici aletlerden ve kozmetik ürünlerinden uzak tutulmalı. Doğal postişler pamuklu bir kumaş içerisinde saklanabilir. Sentetik olanlar ise mutlaka özel filesi içerisinde korunmalıdır.

Postiş içi Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Renk seçiminde en önemlisi doğal saç rengi ile uyum sağlamasıdır. Renk olarak uyum sağlamayan postişler saç içerisinde daha yapay durur ve postiş olduğu anında anlaşılır. Saça farklı bir hava verilmek isteniyorsa saç rengi ile uyumlu röfleli postişler kullanılabilir. Kışın çikolata kahve, kestane gibi koyu renkler tercih edilirken, yazın daha açık renkler tercih edilebilir. Siz de uygun fiyatlı postiş saçlar arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.