Ombreli Saç Kaynak

Ombreli saç kaynak, neredeyse bütün dünyada tercih edilen ve günümüzde giderek popüler hale gelen bir tür saç uzatma ya da yoğunlaştırma yöntemidir. Gerçek bir ombreye göre çok daha kolay kullanımı olan ombreli saç kaynak, en çok tercih edilen saç kaynak uygulamalarından sayılmaktadır.

Birçok açıdan avantajlı olması ve daha uygun fiyata erişebileceğiniz seçenekleri sayesinde ombreli kaynak saçların kullanımı 2023 yılında iyice yaygınlaşmıştır. Bu noktada Peruka ile ombreli kaynak saç sayesinde güzel bir görünüme sahip olmak son derece kolaydır. Ombre yöntemi, sıradan saçlarından sıkılan ve değişiklik isteyen kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. 

Kaynak saç yaptırmak, saçlar için zararlı olmayan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde görünüşünüzde farklılık yaratırken herhangi açıdan fiziksel bir zarara uğramazsınız. Eğer kaynak saçtan memnun kalmazsanız da kolayca çıkarımını gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kaynak saçın rengini dilediğiniz aralıklarda dilediğiniz renge değiştirebileceğiniz için oldukça çok yönlü aksesuar türü olduğu söylenebilir.

Ombreli kaynak saçları dilediğiniz sıklıkta değiştirebilmedir. Ayrıca çıkarıp takma avantajına sahip olması sayesinde normal saçlarınız, kimyasal etkiye maruz kalmaz. Bu açıdan saçlarınız yıpranmaz, üstelik oldukça gür ve güzel görünüm kazanır. Dolayısıyla girdiğiniz ortamda canlı saçlarınız ile bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.   

Ombreli Saç Kaynak Nedir?

Kaynak saç, saçları kısa ya da seyrek olan kadınların, saçlarını uzatmak ya da daha fazla görünmesini sağlamak için kullandıkları yöntemlerdendir. Kaynak saç kullanımı ile kısa saçların daha uzun ve hacimli görünmesi sağlanabilir. Ayrıca ombreli saç kaynak kullanımı sayesinde saçlarınıza zarar vermezsiniz.

Kaynak saç ombre, bilindiği üzere saç için bir tür gölgelendirme tekniğidir. Bu tekniğin doğru uygulanması sonucu ombreli saç kaynak, sıradan kaynak saçlara göre daha farklı ve canlı görünüm kazanmanızı sağlar. Saçın kendi renginden daha açık tonlara boyanması ile ombre elde edilir. Ombre yapımında dikkat edilen nokta, saç diplerinin kişinin kendi renginde kalmasıdır. Böylece ombre yapılan saç, oldukça doğal bir görünüm kazanır. Ancak zamanla bu işlem saçı yıpratabilir veya yaptırdığınız ombre saçtan da sıkılabilirsiniz.

Ombreli saç kaynak tekniğinde, kişinin kendi saçına herhangi bir işlem uygulanmadığı için herhangi bir zararın oluşması mümkün değildir. Üstelik kullanımı kolay olan ombreli saç kaynak çeşitleri, kolayca takılıp çıkartılabilir ve isteğe göre renklerde ya da uzunlukta değişiklikler yapılabilir. Bu tamamen kişinin isteklerine, zevklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Ombreli kaynak saçların ayrıca gerçek saçlar olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Evet, %100 gerçek doğal insan saçıdır. Bu durum ombreli saç kaynak yaptırmak isteyen kişilerin oldukça doğal görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ombreli saç kaynak yapımında kullanılan kaynakların tümü gerçek saçlardır.

ombreli saç kaynak

Ombreli Saç Kaynak Çeşitleri

Ombreli saç kaynak çeşitleri genellikle uzunluklarına ve renklerine göre değişiklik göstermektedir. İsteğe göre kullanılacak kaynak saçların, saç tellerinin inceliği ve kalınlığı da göz önünde bulundurulabilir. 

Saç renkleri, ombre renkleri konusunda belirleyicidir. Saçlarınızın dip rengi dikkate alınarak yapılan saç kaynak tutamları boyanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri saçı koyu renge doğru boyarken doğru tonları ayarlamaktır. Saç renkleri konusunda yelpaze oldukça geniştir. Saç dipleriniz boyalı olsa bile bu renge uygun bir ombreli saç kaynak eklenebilir. Bu renklerin ten renginize de uyumlu olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Seyrek saçlarını daha dolgun görünmesi için mikro kaynak saç yöntemi, gürleştirme konusunda etkili çözümlerden biridir. Elbette, bu noktada normal saçlarınızın inceliği kadar kalınlığı da önemlidir. Normal saçlarınızın kalınlığında kaynak saç tercih etmek, ombreli saç kaynak kullanıcılarının çok daha doğal görünüme sahip olmasında etkilidir. 

Ombreli saç kaynak çeşitleri ayrıca yapılma yöntemine göre de değişiklik gösterebilir. Günümüzde en doğal kaynak saç görünümü olarak mikro kaynak yöntemi tercih edilir. Mikro kaynak, saçlarınızın doğal, sağlıklı ve dolgun bir şekilde uzanması için geliştirilmiş bir yöntemdir. İnce bir çalışma içerdiği için dışarıdan bakıldığında kaynak olduğu asla belli olmaz. Bu nedenle son zamanlarda ombreli saç kaynak yapımında en sık tercih edilen yöntemdir.

Ombreli Saç Kaynak Yapılışı

Saçlarınızın daha dolgun ve uzun görünmesini sağlayan ombreli kaynak saçların yapılışı, oldukça emek istemektedir. Öncelikle kaynak saçlarınızın saç diplerinize uygun veya istediğiniz bir renge boyanması gerekir. Bu boyama işlemine olabilecek en açık renge doğru boyarken açma ile başlanır. Boyarken açma işlemi yapmak, ombreli saç kaynak yapılışı konusunda oldukça önemlidir. Daha sonra kaynak saç ile kendi saçınız arasındaki ton aralığına karar verilir. Bu tamamen sizin zevkinize göre değişebilir. Ayrıca karar veremezseniz, kuaförünüzden teninize ve yüzünüze en çok yakışan renk için fikir alabilirsiniz. Genellikle kendi saçınızdan 1 ila 3 ton daha açık renkler tercih edilmektedir. 

Renk işlemleri ombre yapımına uygun şekilde yapıldıktan sonra kaynak saçların saçınıza tutturulması işlemine geçilir. Kaynak saçlara boya yapıp sonra normal saçlarınıza eklenen yöntemler değişiklik göstermektedir. Örneğin boncuk kaynak saç yapılacaksa, halka şeklindeki aparat kaynak saçlar, kendi saçınız ile bağlanır. Bu aparatlar penseye benzeyen bir alet ile halkalara sıkıştırılır. Zaman zaman bu birleşme yapıştırıcı ile de gerçekleştirilebilir. Ancak kendi saçınız ombreli keratin saç kaynak yöntemi ile bu yapıştırma sırasında zarar görmez.

Mikro kaynak saç yapılması düşünülüyorsa oldukça ince bir çalışma yapılacağını hatırlatmak gerekir. Kısa saça ombre kaynak konusunda bile en çok tercih edilen mikro kaynak saç yöntemi, küçük kapsüllerin kullanılarak kaynak saçlarının kendi saçlarınıza tutturulması ile gerçekleşir. Şeffaf yapıda olan bu kapsüller, işlem sonrasında saçlarınızın rengini alacağı için asla belli olmayacaklardır. Ombre mikro kaynak saç yapımında oldukça detaylı ve ince bir çalışma yapılacağı için bu işlem, uzun sürebilir.

Ombreli Saç Kaynak Yapımının Avantajları

Ombreli saç kaynak yapımı günümüzde en çok tercih edilen kaynak saç türlerinden biridir. Çünkü ombreli saç kaynak kullanımı hem oldukça kolay hem de son derece avantajlıdır. Öncelikle kendi saçınıza yaptığınız işlemlerin kimyasal etkiler ile zarar görmesini engellemektedir. Çünkü ombreli kaynak saçlarınız vücudunuzdan ayrı şekilde işlem görür ve sonradan kendi saçlarınıza eklenir. 

  • Kimyasal maddeler size ve saçınıza zarar vermez.
  • Ombreli saç kaynak türlerini çıkarıp takmak oldukça kolaydır.
  • Uzun süredir kullandığınız saçlarınızın artık sıkıcı olmamasını sağlar. 
  • Ombreli saç kaynak kullanımı sonrasında kendinizi daha güzel ve özgüvenli hissedersiniz.
  • Bu yöntem ile kullanacağınız kaynak saçlarınız sayesinde seyrek saçlarınız daha dolgun görünecektir.
  • Saçlarınızı kısa bir şekilde kestirdiyseniz ve bundan pişman olduysanız, ombreli saç kaynak kullanarak çok daha uzun ve tarz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ombreli saç kaynak kullanımı sayesinde memnun olmadığınız saçlarınıza yeniden hayat verebilirsiniz. Böylece kendinizi de iyi hissedebilir ve özgüveninizi yükseltebilirsiniz. Doğru renk, uzunluk ve yöntem ile yapılan ombreli saç kaynak kullanarak istediğiniz saçlara en rahat yoldan ulaşabilirsiniz. Ayrıca unutmayın! Saçlar, kadınların en önemli aksesuarıdır. 

Saçlar dışarıdan bakıldığında bir kadında ilk dikkat edilen bölgedir. Bu nedenle saçlarınız güzelse, siz de güzel hissedeceksinizdir. Ombreli saç kaynak bu konuda en iyi yöntemlerden biridir. Kullanım süresinde farkı siz de hissedeceksiniz. Ombre kaynak saçlarımıza oldukça uygun fiyatlara da sahip olabilirsiniz.

Ombreli Kaynak Saçların Fiyatları Nedir?

Ombre kaynak saç fiyatları kullanılacak kaynak saçların miktarına, uzunluğuna ve zaman zaman renklerine göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin gri ombre kaynak saç son zamanlarda en çok tercih edilen renktir. Gri ombre kaynak siyah saça uygulandığında, oldukça havalı bir görünüm ortaya çıkar. Bu model, özellikle 20-30 yaş aralığı için vazgeçilmez hale gelmiştir. Yine de yaşınız kaç olursa olsun, gri ombre saç kaynak gibi birçok renk seçeneği de kuaförümüzde bulabilirsiniz. 

Peruka olarak Ombre kaynak saç fiyatları İstanbul içerisinde erişebileceğiniz en uygun fiyat aralıklarına sahibiz. Çünkü biz her kadının güzel saçları hak ettiğine inanıyoruz. Bu nedenle ombre kaynak saç konusunda oldukça bütçe dostu bir fiyat derlemiş bulunmaktayız. Size en uygun ombreli saç kaynak renklerini ve uzunluğunu seçin ve hemen işlemlere başlayalım! 

Yorum Bırak