Çin Saçının İçinde Neler Var?

Saç kaynakları söz konusu olduğu zaman en fazla sorulan sorular arasında Çin saçının zararlı olup olmadığı sorusu yer almaktadır. Saç kaynak mevzu bahis olduğu zaman burada en önemli detay kullanılacak olan saçın kalitesidir. Çin saçı adı verilen saçlar Çinlilerden kesilen saçlar değildir. Bu tür saçlara Çin saçı denilmesinin sebebi Çin’de uygulanan işlemlerden kaynaklanmaktadır.

 

Gerçek insan saçı pahalı ve günden güne azalan bir hale geldiği için fiyatı da sürekli olarak yükselmektedir. Gerçek saçın uzama süresi de göz önünde bulundurulduğu zaman 8 ile 12 yıl gibi bir sürede kaynak yapılacak boyuta geldiği ortaya çıkmaktadır. Sektörün büyüklüğü de sürekli olarak yükseldiği için gerçek insan saçlarına olan talep fazlalaşmaktadır. Bu sebeple, fiyatlar sürekli olarak artmaktadır.

 

Çin Saçının İçinde Neler Var?

 

Çin Saçları Güvenilir mi?

 

Çin saçlarında at kılı veya Çin’de yetişen hayvanların kılları bulunabilmektedir. Saçların içerisine yapay saçlar karıştırılarak kılın üzerindeki pul tabakası alınmaktadır. Daha sonra ise bunların renkleri kimyasal maddeler ile değiştirilmektedir. Son olarak üzerlerine silikon tabakası eklenir ve işlemler tamamlanır.

 

Çin saçları, diğer saçlara göre daha parlak ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Çekiciliği yüksek olan bu saçların uçlarında kırık bulunmaz. İlk etapta bu durum sizlere olumlu gibi gelse de kullanmaya başladığınız zaman saçlarda karışmalar meydana gelmeye başlayacaktır. Normal şartlarda her saçın uç kısımlarında kırıklar olabileceği asla unutulmamalıdır.

 

Kaliteli ve sağlıklı bir saç kaynağı istiyorsanız mutlaka 1. sınıf virgin saç kullanılması gerektiğini unutmayın. %40’a yakın fire alınmış olmasına da dikkat etmelisiniz. Saçların baş kısmından 30 cm’a kadar aynı boyutta olması da gerekmektedir.

 

Seyrek Saçlar için Hangi Saç Kaynağı Uygundur? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak