Mikro Kaynak Yaptıranların Yorumları Tavsiyeleri Nelerdir?

Mikro ya da boncuk kaynak, en bilindik saç uzatma yöntemidir. Yöntem gelişmiş çağa uygun nitelikte titizlikle yapılıyor, ince tutamlarla saçlar uzatılıyor, gürleştiriliyor. Yöntemin kısa saça bile kolaylıkla uygulanabiliyor olması, işlemin popülerliğini artırıyor. Kısa belki de seyrek saçlara sahip olanlar işlemin ardından kendini yenilenmiş hissediyor, görüntüsünden memnun kalıyor. İlk kez uzatma yöntemlerinden yararlanacak olanlar için elbette akıllarda çok soru var. Gelin soruları birlikte inceleyelim.

 

Mikro Kaynak Saçlarıma Zarar Verir mi?

Kaynak yaptırmanın saça etkisi biraz korkutabiliyor. Seyrek, kısa saçların yoğunluğunu artıran yöntem, yeni biriymiş gibi hissettirir. Kişiler kendini özel ve mutlu hisseder, görüntüsünden memnun kalır. Peki, işlemin gerçek etkileriyle ilgili neler söylenebilir? Kısa olan saçları uzattığınızda zarar görür müsünüz? İşlemin dezavantajları nelerdir? Kozmetik işlemin bu yanını gelin biraz konuşalım. İşte bilmeniz gereken dezavantajlar;

 

  • İşlemden sonra saçlarınız görsel zenginlik sunacaktır. Ancak uzun saçlar size zaman ve malzeme açısından ek haller doğurabilir. Yıkama – kurutma süresi, şampuan miktarı, ek bakım malzemeleri sizi bekler.
  • Kaynak uygulaması esnasında her tutam yapıştırıcıyla saç diplerine yapıştırılır. Yapıştırıcılar saç yapısına hatta keratin yapısına zarar verebilir.
  • Saçlarınızın yeni yoğunluğundan sıkıldığınızda, vazgeçtiğinizde ya da işlemin süresi dolduğunda çıkarmanız gerekecek. Tutamları çıkarırken saçlar dökülür, yapısı zarar görür.
  • Saç telleri tutamlar çıkarıldıktan sonra hacmini kaybeder, zayıflar.
  • Mikro kaynak saç çıkarıldığında bir süre boyunca saç problemleri gelişir, ek bakım desteğine ihtiyaç duyar.

Mikro Kaynak Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Mikro kaynak ilk kez yaptırılacağı zaman internette herkes işlemi yaptıranların görüşlerini, deneyimlerini araştırıyor. Saç diplerine yeni tutamların yapıştırılacak olması endişe ettiriyor. Bu yüzden araştırmak, tüm yönleriyle işlemi öğrenmek önem taşıyor. İşte kısa saça mikro kaynak yaptıranlar tarafından derlenen yorumlar;

 

“Yaklaşık 6 ay önce ilk kez saç kaynaklarını denedim. Doğrusu çıkan sonuç hoşuma gitti, uzun saç deneyiminden hoşlandım. Biraz zaman geçince pişman olurum diye korktum ancak korktuğum gibi olmadı. İşin ehli bir yere yaptırmanın konforunu yaşıyorum diyebilirim. Tek şikâyetim yıkarken, saçlarımı kurutup bakım yaparken ekstra zaman harcamam. Ancak bu tatlı bir şikâyet elbette. Zira uzun saçlarımdan çok memnunum, keyif çatıyorum. İyi ekip şartıyla yaptırmanızı öneririm.”

 

“Herkes gibi ben de kaynak yaptırdım. Saçlarım yoğun, gür, uzundu artık. Çok iyi hissettiğimi söylemeliyim. Zaman geçtikçe saçlarımın yeni haline, gür yapısına alıştım. Cansız görüntümden kurtulup hacimli saçlara kavuştuğuma memnunum. Tedirgindim başta ama şimdi mutluyum, öneririm. Sakın rastgele yerlere yaptırmayın! Başarılı sonuçta uzman ekibin çok önemli unutmayın.”

 

“Herkes kendi saçından farksız diyordu, yorumlara güvenerek koşarak yaptırdım. Beklentimi tam anlamıyla karşıladı. Görsel açıdan saçlarım epey ince tellidir, istediğim görüntüye asla ulaşmıyordu. Bu durumu aşmak için istediğim kadar tutam ekleterek saç yoğunluğumu artırabildim. Kullandıkça doğru karar verdiğimi anladım, kutladım kendimi. İnce, zayıf tellere sahipseniz güvenilir kuaförü bulduğunuzda yaptırın.”

 

“Ne zamandır araştırıyordum, en sonunda ideal kuaförü bulunca yaptırdım. Başlangıçta saça zarar saçlarım diplerden yıpranır, kopar diye ürktüm ama öyle olmadı. Kullandığım süre boyunca saçım hep canlı, dolgundu. Sanırım yapılan yerle alakalı başarılı sonuç almak. Mutlaka iyi araştırıp yaptırın.”

Yorum Bırak