Mikro Kaynak Zararları Nelerdir?

Saçların daha uzun ve gür olmasını sağlayan mikro kaynak, kadınların çok severek yaptırdığı estetik saç uygulamalarından yalnızca biri. Birçok kadın uzun saç isteğine mikro kaynaklarla ulaşırken birçok kadın ise saç kaynağı yaptırmak istediği halde zararlı olabilir düşüncesiyle yaptırmaktan korkuyor. Peki, gerçekten de mikro kaynak zararlı mı? İşin uzmanı olarak size mikro kaynak zararları hakkında bilgilendirme yapalım ama baştan belirtmekte fayda var; zarar olarak görülen birçok şeyin aslında doğru bakım ve uygulamayla önlenebilmesi mümkündür. İşte mikro saç uygulaması ve saçlara etkileri;

 

  • Mikro kaynak, genellikle kısa saçlara uygulanır. Çok ince telli ve seyrek saça sahipseniz eğer mikro kaynak uygulaması saçlarınızı biraz zorlayabilir. Ancak doğru uygulamayla bu sorun ortadan kalkar.
  • Saçınızda dökülmeler meydana geldiğinde bu dökülmeler mikro kapsül kaynaklar nedeniyle kaynak noktasında kalır. Kaynaklar çıkarıldığında bu saçlar da dökülür. Sağlıklı her bireyin günlük 100 – 150 tel arası saç dökülmesi normal kabul edilir. Bu nedenle dökülen saçlar kaynakla bağımsızdır.
  • Mikro kaynak ilk yapıldığında saç tellerinde hassasiyet olabilir. Bu durum normal kabul edilir, birkaç saate geçer.
  • Mikro kaynak takılacak gerçek saç aşırı hassas, güçsüz ve sağlıksızsa eğer saçlarda yıpranmalar görülür dolayısıyla kaynak saça zarar Böyle bir durumda saç ya da saç derisiyle ilgili problemlerin tedavi edilmesi önerilir. Kaynak zaten sağlıksız olan saça verir, sağlıklı saça zarar vermez.
  • Kaynak olan saçları kurutmak zordur. Banyodan sonra saçlarınızı sabırla kurutmalısınız. Bu anlamda biraz zahmetlidir.
  • Boncuk kaynağa doğrudan yüksek ısılı fön makinesi, maşa tutmak kaynağa zarar verebilir.
  • Saçlarınızdaki kaynakların kullanım süresi en fazla 9 ay civarıdır. Bu süreyi aşmak, gerekli bakımı ihmal etmek saçlara çeşitli zararlar verebilir.

 

Saç uzatma yöntemi olarak mikro kaynağı tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere saçlar mikro kaynak sebebiyle değil yanlış uygulama, kötü bakımla zarar görüyor. Mikro kaynak nasıl yapılır bilmeniz gerekiyor. Aksi halde yanlış bir güzellik merkezinde, yanlış bir uygulamaya maruz kalabilir, istediğiniz sonuca ulaşamayacağınız gibi kendi saçınızın yıpranmasına, zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

 

Mikro Saç Kaynak Hakkında Merak Ettikleriniz

 

Mikro kaynak doğru kullanımda zararsızdır

 

Peruk A, çok uzun yıllardır saç ve saç bakımına dair çok geniş bir alanda profesyonel hizmet veriyor. Alanında eğitimli, tecrübeli uzman kişiler tarafından yapılan kaynak saç uygulamaları, istenilen sonucu veriyor. Peruk A uzmanları, “mikro kaynak zararlı mı?” sorusuna doğrudan cevap veriyor: Zararsızdır! Mikro kaynak zararlı değildir ancak yanlış yapılan mikro kaynak ve yanlış yapılan mikro kaynak saç bakımı vardır. Bu nedenle doğru uzmana, doğru merkeze gitmek gerekiyor. Bu konuda Peruk A memnuniyet odaklı hizmet veriyor. Mikro kaynak öncesi – sonrası resimleri incelemesi yaparak Peruk A uzmanlarının kaynak saç çalışmalarını görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak saç çeşitleri ve fiyatlarıyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Siyah Saça Gri Kaynak başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak