Boncuk Kaynak Saç Ne Kadar Sürede Uygulanır?

Boncuk saç kaynaklarının tutamlarının her birisinin gramajları ve dolgunluk seviyeleri yapılacak işlem açısından önemlidir. Saçınıza entegre edilecek olan saç kaynak miktarı ne olursa olsun dokusu ve doğallığı ile sizin kendi saçlarınıza uyum sağlaması gerekmektedir. İç kısımlarında silikonlu mikro halkalar olan boncuk saç kaynakları bir defa yapıldıktan sonra uzun süre boyunca kullanılabilmektedir.

 

Saç kaynak işleminin uygulama süresi sizin saçlarınızın yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak bu işlem birkaç saat içerisinde tamamlanır ve işlem sonrasında gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz.

 

Boncuk Kaynak Saç Ne Kadar Sürede Uygulanır?

 

Boncuk Kaynak Saç Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Yeni yapılan boncuk saç kaynaklarınızı kullanırken yıkama işlemine dikkat etmelisiniz. Saçınızı yıkarken ve kurutma işlemini yaparken mümkün oldukça saçlarınızı karıştırmadan ve birbirine dolamadan hareket etmelisiniz. Başınızı aşağıya eğerek saç yıkama işleminizi gerçekleştiriyorsanız bu alışkanlığınızdan boncuk saç kaynağı kullanırken vazgeçmeniz gerekebilir. Başınızı dik tutarak ve çitilemeden yumuşak bir şekilde saçlarınızı yıkarsanız daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Saçlarınızı kurutacağınız zaman ise fön makinesini saçlarınıza yatay olarak tutmalısınız. Dilerseniz yukarıdan aşağıya doğru da kurutma işlemini tamamlayabilirsiniz. Boncuk saç kaynaklarınıza başka ek bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Doğal saçlarınızla yapabildiğiniz tüm aktiviteleri boncuk saç kaynaklarınızla da yapabilirsiniz.

 

Seyrek Saçlar için Hangi Saç Kaynak Uygun başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak