Keratin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Saçlarınıza bakım yapmadan önce saç yapınızı iyi biliyor olmanız avantajlı duruma geçebilmenize yardımcı olur. Hangi durumlarda ne gibi eksikliklerden dolayı saçlarınıza uygun olabilecek bakımları yaparsanız kendi saçlarınızın doktoru olabilmeyi başarabilirsiniz. Zamanla saç tellerinde bulunan keratin miktarı da azalmaya başlayabilir. Keratin azaldığında saçlara tekrar kazandırılmazsa saçlarınızda gözle görülür bir şekilde bakımsızlık belirtileri ortaya çıkmaya başlar.

 

Solgunlaşan saçlar yıpranmamış olsalar bile yıpranmış gibi gözükerek sizi rahatsız edebilir. Keratin eksikliğine bağlı olarak canlılığını kaybeden saçlar matlaşmaya başlar ve sönük gözükür. Saçlarınıza tekrar hacim kazandırabilmek ve mat görünümünü ortadan kaldırabilmek için saçınıza keratin takviyesi yapmanız gerekmektedir.

 

Keratin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

 

Keratin Eksikliği Giderilmezse Ne Olur?

 

Keratin eksikliğini anlayabilmeniz için saçlarınızı dikkatlice incelemeniz gerekmektedir. Saç telleri ve uç kısımlarında noktalı izler gözünüze çarpıyorsa saçlarınızda keratin eksikliği olabilir. Keratin eksikliğini giderebilmek için özel formüller ile hazırlanan mineral ve nem desteklerinde bulunabilirsiniz.

 

Keratin uygulamasından sonra saçlarınızın eski formuna gelmeye başladığını fark edebilirsiniz. Fakat keratin uygulayacağınız zaman alanında uzmanlaşmış olan tecrübeli kişileri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde bilinçsiz şekilde uygulanan keratin uygulamalarından dolayı saçlarınıza kalıcı hasar verebilirsiniz.

 

Boncuk Kaynak Saç Ne Kadar Sürede Uygulanır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

  1. Mrb saçlarım ne çok gür ne de çok seyrek orta durumda, çok uzunda değil omuz altında mikro kaynak yaptırmakt istiyorum fiyat verebilir misiniz?

    Cevap
    • Telefon (0 (212) 560 68 48) numaramızı arayarak bize ulaşabilirseniz. Size daha detaylı bilgi verebiliriz.

      Cevap

Yorum Bırak