Çin Saçı Neden Ucuz?

Gün geçtikte artan talep ile beraber saç kaynak uygulamasında değişen fiyatlar söz konusu oldu. Kişilerin gerçek saça yönelmesi ile artan fiyatların yanı sıra artan talebin gerçek saç sektöründe yeterli olmaması da saç kaynak fiyatları yön verdi. Bu sektörde yaşanan bu sıkıntılı duruma Çin sektöründen yanıt gelerek gerçek olmayan saç tutamlarının üretilmesi başlandı. Son derece parlak ve yumuşak olan bu saçlar maalesef gerçek saç olmayıp ayrıca belli işlemlerden geçmiş olan tellerdir.

 

çin saçı neden ucuz

 

Çin Saçının İçeriğinde Neler Var?

 

Çin saçı olarak piyasada bulunan ve ham saçtan son derece ucuz bir fiyat aralığı ile satışta olan saçlar sentetik olmasının yanı sıra hayvan kılı karışımıdır. Çin’de yetişen bir hayvanın ve atın kıllarının alınması ile yapılan saçlar aynı zamanda saç teline benzer sentetik tellerin araya eklenmesi sonucunda elde ediliyor.

 

Bunun sonrasında ise karışım belli kimyasal işlemlerden geçerek üzeri silikon tabaka ile kaplanıyor. İstenen renkler, şekil ve boyutun bulunabildiği bu saçlar albenisi yüksek saçlar olup uçlarında hiçbir kırık yoktur. Çin saçı ile gerçek saç arasındaki en büyük fark ham saçın uçlarının kırık olmasıdır.

 

Virgin Saç Nedir? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak