Dalgalı Saçlara Saç Kaynak Yapılır mı?

Saç kaynak teknikleri, saçlarınızı uzatmak için uzun süre boyunca beklememenizi sağlar. Kısa bir süre içerisinde görünümünüzü değiştirmek için kullanabileceğiniz saç kaynak yöntemleri pek çok kadının saç uzatmak için tercih ettiği yöntemler arasındadır. Dalgalı saçlara da saç kaynak işlemleri uygulanabilmektedir. Dalgalı olan saçlar, saç kaynak yöntemlerinin yapılabilmesi için daha avantajlıdır.

 

Saç kaynakları genel olarak iki temel ayrıma sahiptir. Geçici saç uzatma yöntemleri ve yarı kalıcı saç uzatma yöntemleri bu ayrımlar arasındadır. Postiş, çıtçıt ve tress gibi uygulamalar geçici zat uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu yöntemler uygulandığı zaman istenildiğinde çıkartılıp tekrar kullanılabilmektedir.

 

Keratin kaynak, halka kaynak, soğuk füzyon saç uzatma yöntemleri ise yarı kalıcı saç kaynakları olarak adlandırılır. Bu yöntemler uygulandığı zaman saçlar yine çıkartılabilmektedir. Fakat bu yöntemleri uygulatan kişilerin çıkartma işlemi için kuaföründen yardım alması gerekebilmektedir.

 

dalgalı saçlara saç kaynak yapılır mı

 

Dalgalı Saçlar için En Uygun Olan Saç Kaynak Yöntemi Nedir?

 

Dalgalı saçlara sahip olan kadınların en fazla tercih ettiği saç kaynak yöntemleri arasında mikro saç kaynak yöntemi bulunmaktadır. Mikro saç kaynaklar kalıcı saç kaynaklarıdır. Varlığını kullanırken asla hissetmeyeceğiniz mikro saç kaynaklarında küçük ölçekte saç tutamları saç renginize uygun keratin jel ile yapıştırılır. Özel ayırıcı solüsyonlar sayesinde ise istenildiği zaman çıkartılabilmektedir.

 

Saç stilinizin kişisel bir stil olduğunu asla unutmamalısınız. Dalgalı saçlarınız var ve saçlarınızı daha uzun görebilmek istiyorsanız size uygun olabilecek saç kaynağını ve modelini öğrenebilmek için kuaförünüze danışmanız gerekebilir. Genel giyim stiliniz de saç kaynak yöntemlerini seçerken göz önünde bulundurulmalıdır. Bu tür ufak tefek detayları göz önünde bulundurursanız daha şık gözükebileceğiniz yeni saçlarınıza sahip olabilirsiniz.

 

Seyrek Saçlar için Saç Kaynak başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak