Kaynak Saç Rahat mı?

Kaynak saçtan memnun kalmak istiyor ve saç diplerinizin zarar görmemesini istiyorsanız mutlaka profesyonel destek almalısınız. Kuaför salonlarında yapılan fön çekmek, röfle ve boya yapmak pek çok kuaförün uzmanlaştığı alandır. Söz konusu saç kaynak işlemi olduğu zaman özel bir deneyim gerektirir ve her kuaför salonu beklentinize yanıt veremeyebilir.

 

Saç Kaynağı Saçta Ağırlık Yapar mı?

 

Saçınıza uygulanacak kaynak yöntemi saç diplerine zarar vermeyeceği gibi saç diplerinde de ağırlık oluşturmaz. Doğal bir görünüm sağlar ve saçınızı istediğiniz şekli vermenizi kolaylaştırır. Dikkat edilecek nokta ise kaynak saçın bulunduğu bağlantı noktalarını yüksek ısıdan korumanızdır. Yüksek ısıdan koruduğunuz zaman kaynak saçınız daha uzun süre kalıcılığını korur.

 

Kaynak Saç Rahat mı?

 

Saç kaynağı yaptırdıktan sonra denize girebilir, saunadan faydalanabilir hatta solaryumda kalabilirsiniz. İstediğiniz şekilde fön çektirebilir, farklı renklerde boyatabilirsiniz. Saçlarınıza bakım kremleri uygulayabileceğiniz gibi düzenli olarak fırçalayabilir ve gönül rahatlığı ile saçlarınızı toplayabilirsiniz. Saç kaynak yöntemi ile saçlarınız daha uzun görüneceği gibi saçlarınız daha gür bir görünüme de kavuşur.

 

Saç kaynağı yaptırmadan önce saçın yapısı, dokusu gibi kriterlerin çok iyi incelenmesi gerekir. Uygulanacak kaynak saçın deneyimli ustalar tarafından yapılması gerekir. Saçlarınız zayıf telli ya da saçlarınızda yer yer dökülme problemleri varsa mutlaka profesyonel kuaför salonlarında saç kaynak işlemi yaptırmalı ve saç diplerinizin zarar görmemesini sağlamalısınız. Uygulanacak yöntemler sonucunda saçınız doğal bir görünüme kavuşacağı gibi karşıdan bakan kişi kesinlikle saçınızda kaynak olduğunu anlamaz.

 

Kaynak Saç Modelleri başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak