Kaynak Saçları Döker mi?

Kaynak saç işlemi profesyonellik ve deneyim gerektirir. Ülkemizde saç kaynak yapılan çok sayıda kuaför salonu bulunur. Kuaför salonlarına gitmeden önce çok iyi araştırma yapmalısınız. Bilinçsiz şekilde yapılan kaynak saç yöntemleri saça zarar verebileceği gibi saçların dökülmesine neden olur. Profesyonel şekilde kaynak yöntemi yaptırdığınız zaman saçlarınızda dökülme gibi sorunlar yaşamazsınız.

 

Kaynak Saç Uygulaması Saçlara Zarar Verir mi?

 

Saçlara kaynak işlemi yapılmadan önce saçın yapısı da bilinmeli. Hangi kaynak saç yönteminin hangi saça yapılacağı önemlidir. Doğru uygulanan saç kaynak ile saçlarınız daha doğal görünür ve yıpranmaz. Kaliteli malzemelerin kullanılması çok önemlidir. Yüksek teknoloji içeren malzemeler ile yapılan kaynak yöntemi saça zarar vermeyeceği gibi saçları da korur.

 

Kaynak Saçları Döker mi?

 

Kaynak saçlar, saçın uzama hızına bağlı olarak belirli süre sonunda çıkarılması gerekir. Kaynak saç çıkarma işleminde de profesyonel destek almalısınız. Özel solüsyonlar ile saç diplerine zarar vermeden çıkarılır ve istediğiniz zaman tekrar kaynak işlemi uygulanır. Kaynak saç, kendi saçınızdan çıkarılırken belirli miktarda saç dökülmesi görülür. Dökülen saçlar aslında gün içinde dökülmesi gereken saç miktarınızdır.

 

Kaynak çıkarma işlemi sırasında dökülen saç tellerinin kaynak ile ilgisi olmayıp aslında kendi saçınız ile alakalıdır. Saçınızda kaynak olduğu zaman gün içinde dökülmesi gereken saç telleri yere düşmeyip, saçlarınızın arasında kalır. Kaynak çıkarma uygulaması sırasında ise saçlarınızın arasında kalan kendi saç telleriniz toplu olarak yere düşeceği için kaynak saçları döküyor gibi söylentilerin ortaya çıkmasına neden olur. Dökülen saç tellerinin yaptırdığınız saç kaynak işlemiyle ilgisi bulunmaz.

 

Kaynak Saç Rahat mı? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak