Kaynak Saça Bakım Nasıl Olmalıdır?

Stres, toz veya mevsim gibi çeşitli çevresel faktörlerin yanı sıra genetik etkenli saçlarında yıpranma yaşayan kadınlar, günümüzde kaynak saç yöntemlerinin mucizesine başvuruyor. Saçlarınıza eski dolgunluğunu kavuşturan kaynak yöntemleri arasında tress, mikro, virgin, keratin ve halka kaynak gibi daha pek çok teknik bulunuyor. Farklı yöntemler ve ekipmanlar aracılığıyla saça uygulanan kaynak saçların bakımları için de ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Kendi saçlarınıza uyguladığınız tüm bakım yöntemlerini, kaynak saçlarınız için de yapabilirsiniz.

halka saç kaynakta kullanılan malzemeler - 3

Kaynak Saç Bakımında Kullanılacak Ürünler

Günümüzde kadınlar tarafından sıklıkla başvurulan kaynak yöntemlerinde, kendi saç türünüze uygun seçtiğiniz tüm bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Örneğin; Saçınız ince telli ise saçınıza dolgunlaştırıcı şampuanlar, saç kremleri ve bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Sönük ve mat yapıda ise ışıltı kazanmasına yardım edecek botoks yöntemleri de oldukça işe yarayacaktır.

Ayrıca dilerseniz aylık veya haftalık periyotlarda yağ bakımını ve kuaförünüzün sizin için uygun bulduğu bir bakım karışımını deneyebilirsiniz. Dilerseniz saça yararlı olan bitkisel özlü yağları evinizde harmanlayarak duş öncesi saçınıza sürebilirsiniz.

 

Saçlarınızı Organik Saç Kaynak ile Uzatın! başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak