Kaynak Saç Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kadınların şüphesiz vazgeçilmez bakım yöntemleri arasında bulunan kaynak saç, son derece konforlu bir kullanım olanağı veriyor. Ancak kaynak yöntemlerini yaptırmadan önce birtakım hususların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Aşağıda yer alan bu hususları göz önünde bulundurduğunuzda saçınızda daha doğal ve başarılı bir sonuç ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.

 

halka saç kaynakta kullanılan malzemeler - 2

 

Kaynak Öncesi Dikkate Alınması Gereken Hususlar

 

Saç kaynak yaptırmadan önce, kuaförünüzle bir ön araştırma yapabilirsiniz. Bu görüşme esnasında hangi tür saçları kullandığını, kaynak esnasındaki malzemelerinin kalitesini ve hijyen durumunu da öğrenme fırsatı elde edebileceksiniz. Doğal içerikli olan saçlar, hem daha uzun vadede kullanım sunacak hem de görüntünüzü daha natural hale dönüştürecektir. İçerisinde sentetik karışımı barındıran saçlar; fön, maşa, düzleştirme veya kurutma işlemleri esnasında çabuk deforme olabiliyor.

 

Kaynak saç yaptırmadan önce mutlaka kullanılan malzemelerin kalitesine de dikkat etmelisiniz. Örneğin: Yapıştırıcılar yardımı ile yapılan keratin uygulaması ve mikro jel kaynakta, mutlaka kimyasal içerikli maddelere ihtiyaç duyuluyor. O nedenle saç derisine temas eden bu malzemelerin her zaman bilindik markalar arasından seçilmesi ve saç için uygun türde olanının uygulanması gerekiyor.

 

Kaynak Saça Bakım Nasıl Olmalıdır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak