Mikro Saç Kaynak ile Saç Dolgunlaştırma

Mikro Saç Kaynak ile Saç Dolgunlaştırma

 

Saç kaynak uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve görünmez saç kaynak olarak da bilinen mikro saç kaynak çalışması saçlarınızda istediğiniz görselliği elde etmenize imkan sunan bir tasarımdır. Mikro kaynak ile sak dolgunlaştırmak ve saçlara istenen uzunluğu sağlamak mümkündür.

 

Mikro saç kaynak uygulamasının yapımı incelik ve profesyonellik isteyen bir çalışmadır. Bu sebep ile uygulamayı gerçekleştirecek olan kişilerinin gerekli olan tecrübeye sahip olmasına da dikkat etmeniz önerilir.

 

Mikro saç kaynak uygulaması saç köklerine yakın bir mesafeden yapılır. Bu ise kısa saçlara da uygulamanın yapılabilmesine olanak sunar. Kısa saçlara da uygulamanın yapılabilmesi erkekler içinde bu uygulamanın yapılabilmesine olanak tanıdı.

 

Mikro saç kaynak ile saç dolgunlaştırma işleminde kullanılmakta olan saç tutamları oldukça incedir. Kürdan kalınlığında olan saç tutamları şeffaf bir jel yardımı ile yapıştırılır. Jel ısıtılarak bu işlem yapılır. Köklere yakın bir mesafeden yapılması uygulamanın daha uzun süreli olarak kullanılabilmesine de olanak tanıyor.

 

Mikro Saç Kaynak Uygulaması Sonrası Saç Kökleri Zarar Görür mü?

 

Mikro saç kaynak uygulaması son zamanların en popüler kaynak seçimidir. Bu popülaritesinin temelinde yatan sebep ise uygulamanın görünmez olmasıdır. Saçlarda herhangi bir kaynak görüntüsünün gözlemlenmemesinin yanı sıra saç tellerine zarar vermeyen bir çalışma olması da tercihin bu yönde olmasına destek oluyor.

 

Mikro saç kaynak uygulaması saç köklerine herhangi bir zarar vermez. Saç köklerine yakın mesafeden işlemin yapılması kısa saçlar için imkan tanıyor. İşlem sonrasında ise saç kökleri ya da diplerinde tahriş veya alerji yaşanmaz. Elbette bu işlem için uzman kişilerden destek alınması da bu sonuca ulaşılmasını sağlayan en önemli etkendir. Bu sebep ile seçim yaparken dikkatli olunması önerilir.

 

Organik Saç Kaynak Nedir? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak