Saç Kaynak Neden Yapılır?

Saç Kaynak Neden Yapılır?

 

Saç kaynak uygulamaları saç estetiği uygulamaları ile ilgili en popüler çalışmalardan birisidir. İlk saç kaynak çalışmaları birçok negatif özelliğinin yanı sıra oldukça da pahalı olan bir seçimdir. Fakat sonrasında gelişen teknoloji ile beraber bu negatif özellikler bertaraf edilip avantajlı seçimlere yer açıldı.

 

Saç kaynak uygulamaları bu avantajları sunarken ayrıca düşen bir fiyat ile de karşımıza çıktı. Saç kaynak uygulamaları neden yapılır sorusunun yanıtı ise uygulama yapılan malzemelere göre değişim gösterirdir.

 

Halka yani boncuk saç kaynak olarak bilinen kaynak uygulamasında halka kullanılırken keratin saç kaynak uygulamasında ise keratin malzemesine yer veriliyor. Görünmez saç kaynak uygulaması ise şeffaf jel ya da kapsüllere yer veriliyor.

 

Saç kaynak neden yapılır sorusunun yanıtında aynı zamanda gerçekleştirilen işlemde kullanılan saç tutamı da önemli bir yere sahiptir.

 

Saç Kaynak Uygulamasında Kullanılan Saç Tutamları

 

Saç kaynak uygulamasında tercih edilen saç kaynak seçiminin yanı sıra saç kaynak uygulamanın gerçekleştirilecek olan kuaföründe uzman olması önemlidir. Konusunda uzman olan profesyoneller sak kaynak uygulamalarında en kaliteli malzeme ile işlemin gerçekleştirilmesine de dikkat ederler. Bu aşamada saç kaynağın uygulamasında yapılan gerçekleştirilen malzemelerin yanı sıra saç tutamları da önemlidir.

 

Saç tutamları seçiminde ham saç yani gerçek saça yer açmanız kaynak saç uygulamanızın karışmasının önüne geçerken daha sağlıklı bir görüntünün elde edilmesine sebep olur. Saç tutamlarında ham saç tercihinde de en kaliteli tercihe yer açmak gerekir. Bazı ham saç olarak satılmakta olan tutamlar dökülen saç tellerinden de yapılabiliyor. Bu saç telleri zamanını dolduran teller olması sebebi ile de soluk bir saç kaynak uygulamasına sebep olur. Bu sebep ile kullanılacak olan saç tutamlarının seçimine dikkat edilmesi gerekiyor.

 

Mikro Saç Kaynak ile Saç Dolgunlaştırma başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak