Saç Kaynak Ne Kadar Sürer?

Saç kaynak uygulamaları günümüzde oldukça popüler olan bir uygulama olup sadece saçların uzun ve dolgun görünmesi amacı ile değil ayrıca saçta gölge ya da röfle görüntüsünü yakalamak içinde kullanılıyor. Böyle bir uygulama sayesinde de saç telleriniz kimyasallar ile zarar görmeden kolaylıkla istediğiniz renk değişim, ne kavuşmuş oluyor.

 

Saçlara dolgunluk, uzunluk ve sağlıklı bir görüntü veren uygulama estetik açısından saçlara hoş bir dokunuş katıyor. Saç kaynak uygulamasında seçeceğiniz kaynak türüne ve uygulanacak olan tutam adedine göre işlem süresi ve kullanım süresi farklılık taşıyor.

 

Saç Kaynak Ne Kadar Sürer?

 

Saç Kaynaklarının İşlem ve Kullanım Süreleri

 

Saç kaynak uygulamasında öncelikle hangi kaynak uygulamasını tercih edeceğinize kadar vermeniz gerekiyor. En kısa sürede tamamlanan halka saç kaynak uygulaması olup kullanımı da diğer kaynak türlerine göre kısa olup yaklaşık 2,5 ya da 3 aylık bir süre verilebilir.

 

Halka saç kaynak bir saatte tamamlanırken keratin saç kaynağı işlemi iki saat sürebilir. Fakat kullanım süresi 3 illa 4 ay arasında değişiyor. En uzun yapım süresi mikro saç kaynağında olup uygulanacak olan tutama bağlı olarak 4 ya da 6 saat sürebiliyor. Fakat kullanım süresi ortama 7 aya ulaşır.

 

Kaynak Saçta Belli Olur mu? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak