Saç Kaynak Fiyatları Neden Çok Farklı?

Saç kaynak uygulamasını yaptırmadan hemen önce tüm bayanlar konu ile ilgili araştırma yaparlar. Bu araştırma sonucunda ise saç kaynak fiyatlarında farklılık görülmesi de son derece normaldir. Saçın kalitesi, firesinin alınması ve hazırlanan saçın gramajı saç kaynak uygulamasında fiyatı değiştiren önemli etkenlerdir.

 

Saç Kaynak Fiyatının Belirlenmesi

 

Saç Kaynak Fiyatları Neden Çok Farklı?

 

Saç kaynak fiyatı en çok etkileyen elbette saçın kalitesi oluyor. Özellikle Çin’den gelen ve yarı yarıca sentetik olan saçlar aynı zamanda Çin’de yetişen bir hayvanın kıllarının katılması ile de yapılıyor. Bu saçlar uygun fiyatlı olup saçlarda hiçbir kırık olmazken aynı zamanda çabuk karışma olasılığı yüksektir. Endonezya’dan gelen saçlarda Çin’e göre pahalı olup daha uygun olsa da pul tabakası ile oynandığı için bir ay sonra karışma görülür.

 

En kaliteli olan hindistan ve Özbek saçlarıdır. Ham saç olarak ifade edilen bu saçlar en pahalı seçim olup uzun yıllar kullanıma uygundur. Saçtan fire alma işlemi ise kısa saçların tutamdan ayıklama işlemidir. Genel olarak yüzde kırk civarında fire alınır ve bu oran en kaliteli uygulamaya işarettir. Bu işlemlerin sonrasında saç çekiminiz, fire oranı ve kalan gramaj iel saç kaynak fiyatı belirlenir.

 

Saç Kaynak Ne Kadar Sürer? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak