B Vitamini Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarında daha kolay ve daha hızlı uzamasını sağlayan B vitamini aynı zamanda dökülmelerin ve saç kırılmalarının da azalmasında etkilidir. Saç bakımında kullanılacak olan B vitamin takviyesi ile saçlar daha sağlıklı ve daha dolgun olurken sizde daha doğal parlaklığa sahip olan saçlara kavuşmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

 

B vitaminin saça uygulanma işleminde ise uygulama yapılacak olan işlem göre farklı maske önerilerine yer açılır. Bu işlemde saçlarında daha kolay uzamasına ve daha sağlıklı görünen saçlara sahip olmayı amaçlıyorsanız aşağıda yer alan maskeyi saçınıza uygulayabilirsiniz.

 

B Vitamini Saça Nasıl Uygulanır?

 

B Vitamini ile Hızlı Uzayan Saçlara Sahip Olmak için Maske

 

B vitamini içeriğinin yer aldığı maske uygulamaları arasında bulunan daha hızlı uzayan saç bakım maskesini yapmak için öncelikle B vitamini kapsülüne ihtiyacınız bulunur. Bu kapsülü eczaneden temin edebilirsiniz.

 

   Malzemeler

 

1 yemek kaşığı sinemaki

1 B vitamini kapsülü

1 çay bardağı kadar su

1 yemek kaşığı badem yağı

 

     Uygulama

 

Bir çay bardağı su kaynatılır. Kaynamış olan suyun içine sinemaki otu atılarak demlenmesi beklenir. Ilıyan demlenmiş olan bu içeriğin içine öncelikle bir adet B vitamini kapsülü boşaltılır sonrasında ise badem yağı eklenir. Saç bakımınız için kökten uza doğru bu maske saça uygulanır. İşlemi haftada bir defa yaparak kısa süre içinde daha sağlıklı ve parlak saçlara kavuşurken daha uzun saçları da elde edebilirsiniz.

 

Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak