Boncuk Saç Kaynak Nasıl Takılır?

Saç kaynak uygulamaları içinde en sık tercih edilmekte olan boncuk saç kaynak uygulamasının bir diğer adı ise halka saç kaynaktır. Halka saç kaynak uygulaması konusunda uzman olan kuaför tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem sırasında kullanılmakta olan malzemeler ve kullanılacak olan saç tutamı seçiminde kaliteli tercihlere yer açılması son derece önem taşıyor. Bu tercihlerde kaliteli işleme yer açılarak uygulamanın daha başarılı olması ve saça herhangi bir zarar vermeden uzun süre boyunca uygulamanın kullanılması mümkün olur.

 

Saç kaynak işlemleri içinde sıklıkla uygulanmakta olan boncuk saç kaynak işleminde içi silikon dolgulu olan halkalara yer açmak gerekir. Böylelikle saça bir zarar gelmesi önlenir. İçi silikon dolgulu olan halkalar saç tutamı ve saç tellerinin birbirine bağlanmasında kullanılırken özel bir alet ile sıkılma işlemi yapılarak kaynak tamamlanır.

 

Boncuk Saç Kaynak Nasıl Takılır?

 

Boncuk Saç Kaynak Sökümü

 

Boncuk kaynak uygulamasının söküm işleminde de kuaförden destek alınması önerilir. Oldukça sıkı bir şekilde kaynak yapılan saç tel ve tutamlarının ayrılmasında halkalar tek tek gevşetilir. Bunu için ise kuaförünüzde yer alan alet ile işlem kolaylıkla gerçekleştirilecektir. İşlem sonrasında tekrardan halka saç kaynak uygulamanızı yeni saç tutamlarınız ile gerçekleştirebilirsiniz. İşlemde yeni saç tutamları seçilmesindeki temel neden ise saç tutamlarının yıpranmış olması ve tekrar yapılması durumunda sağlıksız bir görüntü yaratacak olmasıdır.

 

B Vitamini Saça Nasıl Uygulanır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak