Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Saçlarınızı saç kaynak uygulamaları ile uzatmak istiyorsanız, bu saç kaynak tekniklerinin belirli bir kullanım ömrü olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Ancak her bir saç kaynak tekniğinin kullanım ömrü de farklı olabiliyor. Burada saç kaynak kullanım süresi etkileyen en önemli detaylar arasında saç yapınız ve uygulamayı yapan kişinin tecrübesi oluyor.

 

Saçların belirli bir ek bakıma ihtiyaç duymaları saç kaynak uygulamalarından yararlandığınız zaman da geçerlidir. Saçlarınızın ihtiyacı olan periyodik bakımını geciktirir ya da ihmal ederseniz saç kaynak uygulamalarının kullanım süresi de azalacaktır. Maksimum kullanım süresinden yararlanmak istiyorsanız saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmalısınız.

 

Örnek olarak, kullanım ömrü 3 ay olan bir saç kaynağı uygulattıysanız ve saçlarınıza yeteri kadar ilgi ve bakım göstermiyorsanız kullanım ömrü 1 aya kadar düşebilir. Bu sebeple, doğal ve kaynak saçlarınıza iyi bakmanız gerekiyor.

 

Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

 

Kaynak Çeşitlerine Göre Kullanım Ömürleri

 

Keratin saç kaynağı uygulandıysa bu kaynak çeşidinin kullanım süresi 3 ile 4 ay arasında değişmektedir. Avrupa keratin saç kaynak işlemi olarak adlandırılan uygulamada ise kullanım süresi 4 ile 7 aya kadar çıkabilmektedir.

 

Halka yani boncuk saç kaynaklar ise 3 ile 4 aylık bir kullanım süresine sahiptir. Mikro kaynak uygulamasında ise kullanım süresi 12 ile 14 hafta kadar sürebilmektedir. Bu süreler saçınıza yapacağınız bakım ve hizmeti alacağınız kişinin uygulamaya gösterdiği özen ile doğru orantılı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

Saç Kaynak Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak