Dalgalı Saçlar için Kaynak

Kıvırcık ve dalgalı saçlarınız varsa ve de saçlarınızı daha hacimli ve uzun şekle getirmek istiyorsanız, uygulayabilecek kaynak yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Kötü bir saç kesimi veya çok kısa olan dalgalı saçları bile saç kaynakları ile düzeltebilirsiniz. Düz saçlara oranla stilize etme açısından daha avantajlı olan dalgalı saçlarınız nasıl olursa olsun, saç kaynak tekniklerinden kolaylıkla yararlanarak, istediğiniz saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Dalgalı Saçlar Her Saç Kaynağını Kullanabilir mi?

 

Hem gerçek hem de sentetik saç kaynak eklentileri, birçok stilde, renkte ve farklı uygulama şekillerinde bulunur. Bazen, kıvırcık saçlı insanlar bile biraz daha hacim ister. Geleneksel saç şekillendiriciler ve kalınlaştırıcı spreyler gibi yöntemler, dalgalı, kıvırcık saçların narin dokusuyla savaşır ve tuhaf biçimde şekillendirir. Ancak, saç kaynakları, özellikle çıt çıt klipsler veya halka kaynak türü, hacimli saç elde etmek için kusursuz bir yoldur.

 

dalgalı saçlar için saç kaynak

 

 

Doğal saç köklerinizin ve saç tellerinizin daha güçlü bir hale gelmesini ve rahat uzamasını da de sağlayabilen kaynak uygulamaları sonrasında, isterseniz düz saçlara sahip olabilmek için saç şekillendiricileri de kullanabilirsiniz. Saçlarınızı istediğiniz dolgunluk, uzunluk ve modelde kullanabilmek için profesyonel kaynak uygulamalarını rahatlıkla deneyebilirsiniz.

 

Dalgalı saçlarınıza keratin, boncuk ya da mikro kaynak işlemi yaptırdıktan sonra yıkama işlemi dikkatli ve birbirine karıştırmadan yapılmalı, saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır. Doğal saçınıza yaptığınız rutin bakımda değişiklik yapmanıza gerek yoktur, aynen kaynak saçlarınız için de yineleyebilirsiniz.

 

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak