Doğal Görünümlü Kaynak Saç

Çıt çıt, postiş, klips, örgü, önceden bağlanmış, füzyon, mikro bağlantı gibi saç uzatma uygulamalarının farklı türleri vardır ve saç kaynak çeşitleri hakkında bilmeniz gereken ilk şey, gerçek insan saçı ve sentetik saç eklentileri kullanılabildiğidir. Peki, aralarındaki fark nedir?

 

Doğal Görünmesi için Gerçek İnsan Saçı

 

Bir donör tarafından sunulan gerçek insan saç kaynak, elbette en doğal görünümü verecek olanlardır. Remy saçları, tüm kütiküllerin sağlam olduğu anlamına gelir, toplama sırasında aynı yönde ilerler, bu neredeyse hiç karışıklık olmamasını ve saçların kökten uca aynı yönde akmasını sağlar. %100 insan saç uzantıları, kendi saçlarınızla aynı şekilde, stilize edilebilir ve boyanabilir. Fakat onları özel kılan şey, saç yapı ve türlerinin aynı şekilde yüz yüze gelmesidir; bu da bu tür saç uzatmalarını kendi saçlarınızla daha iyi harmanladıkları için doğal hale getirir.

 

Doğal Görünümlü Kaynak Saç

 

Diğer taraftan sentetik saçlar, çeşitli sentetik, harmanlanmış elyaftan üretilir ve insan saçı içermez. Bu lifler genellikle çok ince, gerçek saç taklitleri için üretilen plastik elyaflardır. Sentetik saç uzantıları genellikle doğal bir parlaklık vermek için silikon ile kaplanır, ancak bu bir süre sonra kaybolur. Ne yazık ki, bu tür saç eklentileri boyayla boyanamaz veya ısı ile şekillendirilemez. İnsanın saç uzantılarına göre daha ucuza mal oluyorlar, ama bu, kalite ve onlarla yapabileceğimiz şeylerin eksikliği yüzündendir.

 

Piyasadaki pek çok farklı saç eklentisiyle uzantıların ne olduğu konusunda tereddütleriniz olabilir. Bu nedenle sentetik veya doğal olduğundan emin olmadığınız bir saç eklentisi satın almamanız ve de güvenebileceğiniz bir saç stilistine saçlarınızı teslim etmeniz önerilir.

 

Dalgalı Saçlar için Kaynak başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak