Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Kendi saçlarının üzerine kaynak yaptıran kadınların günümüzde en sık sorduğu sorulardan birisi de saçların nasıl yıkanması gerektiğidir. Kaynak saçların yapımı esnasında her zaman son teknolojik yöntemlerden ve malzemelerden faydalanılır. Dolayısıyla saç kaynak sonrası saçınızın kaynak olduğu belli olmaz.

 

Böylelikle adeta kendi saçınızmış gibi dilediğiniz işlemi saçınıza uygulatabilir ve dilediğiniz şekilde saçınızı yıkayabilirsiniz. Ancak bu saçınızın bakımını yaptırmayacağınız anlamına gelmez. Bunun için saçlarınızın düzenli periyotlarda bakımını yaptırabilir ve her zaman ideal sıcaklık seviyesinde yıkamalısınız.

 

halka saç kaynakta kullanılan malzemeler - 1

 

Suyun Sıcaklığına Dikkat Etmeye Özen Gösterin!

 

Kaynaktan hemen sonra saçınızı 24 saat boyunca daha hassas kullanmaya özen göstermeniz sizin avantajınıza olacaktır. Örneğin; Saçınıza keratin, tress veya mikro jel kaynak gibi sıvı yapıştırıcı gerektiren bir kaynak tekniği uygulandıysa öncelikle bu yapıştırıcıların kurumasından emin olmalısınız.

 

Kuaförünüz kuruduğunu söyleyebilir, ancak siz her ihtimale karşı ilk bir boyunca daha titiz olmaya özen gösterin. Yıkama için dilediğiniz saç bakım kremini, şampuanını ve bakım kürünün kullanabilirsiniz. Ancak sadece durulama esnasında suyunuzun sıcaklığını iyi ayarlamaya çalışın. Özellikle yeni kaynak yapıldığı zamanlarda sıcak suyun teması mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Kaynak Saç Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak