Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaynak saç bakımı, normal saç bakımınızdan çok az farklıdır. Onları iyi görünümlü ve uzun ömürlü tutmak için her zaman dikkatli davranmanız gerekecek. Kuralları izleyerek, kapsam, stil, kesim ve nihai uyumluluk için profesyonel stilistinizle her 5-6 haftada bir kontrol etmeye karar verirseniz, saçlarınız 6 aya kadar tamamen muhteşem görünebilir.

 

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır

 

Kaynak Saç Bakımı için 10 Kural

 

1- En iyi kalite saç eklentileri dahi olsa, saç kaynaklarına bakmanın aynı zamanda profesyonel bir muayene için salona düzenli geziler yapılması gerektiği anlamına gelir.

2- Sıcak bağlar tam olarak plaj dostu seçenek değildir, bu yüzden aşırı sıcaklarda doğrudan güneş ışığı ve aşırı sıcaklığı korumak için güzel bir şapka tercih edebilirsiniz.

3- Kaynak saç bakımında alkol esaslı ürünler kullanmayın; bu tür içerikler saç kaynaklarını kurutur, matlaştırır ve saçı dökülmeye eğilimli hale getirir.

4- Muhteşem saçlarınızın birbirine karışmaması için uykudan veya yoğun fiziksel aktiviteden önce bir atkuyruğu içinde toplamalısınız.

5- Klor ve tuz saçınızın en iyi arkadaşı olmadığı için yüzme sporunuzu yaparken ciddi bir bone giyme alışkanlığınız olmalıdır.

6- Düzenli bakım amaçlı olarak saç kaynaklarınızı fırçalamak için yumuşak kıllı fırça kullanın, sık sık ve hassas bir şekilde saçlarınızı fırçalayın.

7- Sert çekme, sıkma ya da sıkı bir şekilde sarmak gibi alışkanlıklar, saç kaynaklarınıza dahası, gerçek saçınıza zarar verebilir.

8- Güzel, besleyici bir bakım kremi saç kaynak bakım rutini için vazgeçilmezdir. Uygulayın ve aşağı doğru hareketi kullanarak, karmaşık parçaları dikkatli bir şekilde ayırın.

9- Saç uzantılarını mümkün olduğunca seyrek yıkayın, doğal olarak kurumaya bırakın, saç kuru veya mat olursa, dip bakım kremi uygulayın.

10- Saç kaynaklarının 3 ile 6 ay gibi ortalama kullanım süresi dolduğu zaman uygun şekilde ve bir uzman tarafından çıkartılması gerekir.

 

Doğal Görünümlü Kaynak Saç başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak