Halka Kaynak Nasıl Yapılır?

Halk arasında boncuk kaynak olarak da bilinen ve kaynak denilince kadınların aklına ilk gelen tekniklerden biri olan halka kaynak yapımı itibariyle son derece kolaydır. Çevrenize dikkatli baktığınızda hemen her kuaförde uygulandığını ve neredeyse her 10 kadından 4’ünün de bu yöntemi tercih ettiğini görebilirsiniz.

halka kaynak nasıl yapılır
halka kaynak nasıl yapılır

Halka Kaynak Minik Halkalarla Saç Dibine Sıkıştırılır

Adından da anlaşılacağı üzere minik halkaların saç diplerine takılması ile yapılan bu yöntemde saçlar küçük tutamlar halinde alınır ve o halkaya uygun olan küçük penseler yardımıyla saç dibine sıkıştırılır. Kuaförün bu teknikteki tecrübesi de tam da bu noktada devreye giriyor. Nasıl mı? Halkaları saç dibine sıkıştırmaya çalışırken yanlış ya da sert bir harekette saçlarınızın kopma riski vardır. Bu nedenle saçınızı kime emanet ettiğinizden emin olmalısınız.

boncuk kaynak nasıl yapılır
boncuk kaynak nasıl yapılır

Birçok kuaförde uygulanıyor olması bunun sıradan basit bir işlem olduğu anlamına gelmez. Çevrenizde gördüğünüz ve doğallıktan son derece uzak olan halka kaynak örnekleri de bunun sanıldığı kadar hafife alınacak bir işlem olmadığını gösteriyor.

Paylaş

Yorum Bırak

*

code