Halka Saç Kaynak Nasıl Yapılıyor?

Saç uzantıları özelleştirilmiş, daha doğal bir görünüm sağlar. Renk veya uzunluk ile oynayabilir ve ona ihtiyaç duyan noktaları diğerlerinden daha fazla doldurabilirsiniz, istediğiniz görünümü elde etmek için daha doğru bir yoldur. Halka saç kaynak bu popüler saç uzatma yöntemlerinden biridir ve elbette hem uygulama hem de kullanım açısından büyük avantajlar sağlıyor.

 

Halka (Boncuk) Saç Kaynak Uygulaması

 

Halka saç kaynakları aynı zamanda mikro boncuk veya mikro bağlantı saç uzantıları zamanda olarak da bilinir, bu nedenle bu farklı isimleri duyarsanız endişelenmeyin. Bu saç uzantıları, doğal saçtan çok küçük boyuttaki metalik halka şeklindeki aksesuarlardan geçirilerek uygulanır. Daha sonra ısı verilen özel bir pense aracılığı ile doğal saçların küçük bölümlerine metal bir boncuk (veya halka) ile sabitlenen saç uzantısı sıkılarak kelepçelenir.

 

Halka Saç Kaynak Nasıl Yapılıyor?

 

Onları gerçek saçlarınızla aynı şekilde yıkayabilir ve aynı stil ürünlerini kullanabilirsiniz. Elbette, doğal saç büyüdükçe ve mikro-boncuklar saç derisinden uzaklaştıkça 2-3 ayda bir yeniden konumlandırmaya ihtiyaç duyuyorlar. Boncuk veya halka kaynak, yarı kalıcı olarak kabul edilir ve genellikle 4 aya kadar dayanırlar.

 

Halka saç kaynak uygulamasının bir profesyonel tarafından yapılması çok önemlidir. Isıl işlem sırasında son derece dikkatli olunmalıdır, tecrübesiz bir uygulayıcı bu yöntemin zarar verici etkilerini öngöremeyebilir. Metal halkaların uygulanmasından kaynaklanan ısı saçların yanmasına ve kırılmasına neden olabilir. Bu yöntem yaklaşık 3 saat sürer ve bu sürenin sonunda saçlarınızın yanmasını istemezsiniz.

 

Görünmez Mikro Saç Kaynağı Uygulaması başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak