Halka Saç Kaynakta Kullanılan Malzemeler

Saçlarının boyundan memnun olmayan, saçları düzenli bir şekilde uzamayan ve saçlarını kestirmiş fakat pişman olmuş kadınlar saçlarını uzatmak için farklı yollar denerler. Çözüm olarak saç kaynak yaptırmayı tercih eden kadınların sayısı da oldukça fazladır. Halka saç kaynak kadınların sıklıkla tercih ettiği saç kaynak türlerinden biridir. Bu kaynak türü halk arasında boncuk kaynak olarak da bilinir. Peki, halka saç kaynakta kullanılan malzemeler nelerdir diye düşünüyorsanız hazırladığımız yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Birkaç Malzeme ile Kaynak

 

 

Boncuk kaynakta kullanılan malzemeler halka (boncuk), keratin eritme kabı, uçları keratin ile sertleştirilmiş ham saç, saç kaynak tığı ve saç kaynak pensidir. Şimdi bu malzemelere birkaç cümleyle göz atalım. Kaynakta kullanılan malzemelerden biri saç boncuklarıdır. Silikonlu ve içi yivli olmak üzere iki farklı türü bulunur. Yivli boncuklar saçı sıkarken kopma yapabildiği için genellikle silikonlu boncuk tercih edilir.

 

Saçta fark edilmemesi için saçın rengine uygun boncuk seçilmelidir. Keratin eritme kabı ise kaynak sırasında kullanılan keratinin eritilmesi için kullanılır. Kaynak sırasında saç uçlarının dağılmaması için keratin ile sertleştirilmiş ham saça ihtiyaç vardır. Saçın birleştirme işinde kolaylık sağlayan bir diğer malzeme ise saç kaynak tığıdır. Halka boncuklar arasından saçın geçmesine kolaylık sağlar. En son olarak da saç kaynak pensi bulunur. Kaynak uygulanırken boncukları sıkma işlemi görür.

 

Ek Saç Çeşitleri başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak