İncelen Saç Kalınlaşabilir mi?

Saç tellerinin incelmesi ya da ince olan saç tellerinin kalınlaşması için öncelikli sabırlı olmanız ve bu işlem için detaylı bilgiyi edinmeniz gerekir. Saç tellerinin sağlıklı, gür ve oldukça doğal olan bir parlaklığa sahip olması kadar kalınlaşması içinde beslenmeye önem verilmesi gerekir. Kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak ve daha sağlıklı besin seçimlerin yer açılması son derece önemli bir önceliktir. Bunun yanı sıra beslenme içerikleri içine A, E ve B vitaminin yer aldığı yiyecekleri eklemek de saçların doğal olarak besin yolu ile kalınlaşması aşamasında büyük rol oynar. Vitamin testi yaptırarak bu vitaminlerin vücudunuzda az olup olmadığına baktırarak ekstradan ilaç tedavisi ile de vitaminleri alabilirsiniz.

 

incelen saç kalınlaşabilir mi

 

Bunun yanı sıra saç tellerinin kalınlaşması aşamasında yapılacak olan birçok farklı maske uygulaması da yer alıyor. Bu maskelere günlük yaşantınız da yer vererek sağlıklı ve parlak saçlara kavuşurken aynı zamanda kalın saç tellerine de kavuşabilirsiniz.

 

Saç Bakım Maske Seçimleri

 

Zeytinyağı ya da Hint yağı özellikle saçın ihtiyacı olan vitamin açısından zengin olan içeriğe sahiptir. Bu neden ile bu maskelere yer açarak saçlar tellerinin kalınlaşmasına sağlayabilirsiniz. Zencefil ve bal karışımı ise saçların kalınlaşması ve istenen doğal yumuşaklığa ve parlaklığa sahip olması için önerilen bir maskedir. Yumurta ise genel olarak her maske içinde yer alıp aynı zamanda saça da önemli etki eden besindir.

 

Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak