Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Saç kaynak uygulamaları son yıllarda en çok tercih edilen işlemler içinde yer alıyor. Bu işlemin sıklıkla yer verilmesi ve bunca popüler olan bir yöntem olması nedeni ile de birçok kuaförde işlem yaptırılabiliyor. Gerçekleştirilecek olan işlem de kullanılacak olan malzemelerin kalitesinden işlemi gerçekleştirecek olan kişinin uzman ve deneyimli olmasına kadar birçok detaya dikkat etmeniz gerekir. Bu detaylara dikkat ederek daha doğal ve daha sağlıklı olan seçime yer açılmış olunur. Sağlıklı saç kaynak uygulamaları içinde sadece saç kaynağın yapımında değil aynı zamanda çıkarılmasında da kuaförden destek alınması önemlidir. Saç kaynak işleminin çıkarılmasında uygulanan yönteme göre çıkarılma işlemi farklı şekilde yapılır.

 

Saç kaynak işlemini evde çıkarmak için ise hem bu çıkarma malzemelerinin bulunması hem de işlem için gerekli olan bilgiye sahip olunması gerekir. Saç kaynak çıkarma işlemi sonrasında yıkama ve fön yapılarak saçlar eski haline kavuşturulur. İstenir ise saç kaynak işlemi tekrardan yapılabilir.

 

Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

 

Saç Kaynak İşlemlerinde Söküm

 

Saç kaynak işlemlerinde söküm uygulanan yönteme göre farklı şekilde yapılır. Boncuk saç kaynak uygulamasında işlemde kullanılan halkaların özel bir alet ile gevşetilesi ile söküm yapılırken şeffaf silikon ya da kapsül kullanılan uygulamalarda da özel bir solüsyon yardımı ile söküm işlemi tamamlanır. İşlem sonrasında ise tekrardan saç kaynak uygulaması yaptırmak isterseniz aynı saç kaynak ya da farklı saç kaynak işlemine yer verebilirsiniz.

 

Boncuk Saç Kaynak Nasıl Takılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak