Kaşıntılı Saç Derisi ve Kepekten Nasıl Kurtulunur?

Saçlarda görülen birçok sıkıntı aslında bedensel olarak yaşanan eksikliklerinde işareti olarak kabul edilir. B vitaminin eksilmesi saçlarda kuruluk ve koparak dökülmelere neden olurken E vitamini eksikliği ise saç dökülmeleri ve güçsüz saç köklerinin görülmesine sebep olabiliyor. Bunun yanı sıra az alınan su ise saçlarda nem dengesinin bozulmasına ve bu saçların sağlıksız görünmesine sebep olabiliyor.

Kaşıntı ve kepek gibi durumlar sise saç derisinde görülen durum olup bunun temelinde yatan da birçok sebep olabiliyor. Kuru saç sebebi ile yaşanan bu durumda saç derisinin nemlendirilmesi ile kaşıntı ve kepekten kurtulmak mümkün olabilir.

kaşıntılı saç derisi ve kepekten nasıl kurtulunur

Doğal Yollar ile Saçlardaki Kepeğe Son

Doğal ve bitkisel olan çözümlere yönelerek saç derisinde görülen kaşıntı ve kuruluğun önüne geçerken kepek oluşumuna da son verilebilir. Bunun için bazı doğal yağlar ile saç derisine düzenli bakım yapılması yeterli çözüme ulaşılmasında etkilidir.

Çay ağacı yağı hem yüz hem de saç derisinde oldukça etkili olan bir yağdır. Bu neden ile saç diplerinde oluşan kepek oluşumunun da önüne geçen bir seçimdir. Kepek için ilaç olarak da kullanılmakta olan Hindistan cevizi yağı kepeği kötüleştiren kuruluğunda önüne geçerek iyileşme sürecinin de hızlanmasında etkilidir. Bunların yanı sıra Aloe Vera yağıda saç diplerinde oluşan kaşıntı ve kuruluğun giderilmesi aşamasında da fayda sağlayacak olan yağdır.

Yorum Bırak

*

code