Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Saç kaynak uygulamalarını arasında seçim yapmakta kararsız kalanların yanı sıra saç kaynak uygulaması sonrasında söküm işlemi ile ilgili tereddüt yaşayanlarda bir hayli fazla. Saç kaynak uygulamaları farklı teknikler kullanılarak yapıldığı için söküm işlemleri de farklıdır.

 

Kaliteli malzeme ile yapılan saç kaynak uygulaması sıcak ya da soğuk değişimlerinden etkilenmezler. Denize ya da havuza girmek, sauna gibi durumlarda saç kaynaklarınız sökülmez.

 

Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

 

Saç kaynak uygulamasını yaptırmış olduğunuz yönteme göre kuaförünüzde söküm işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Farklı solüsyonlar ile özel olarak yapılan söküm işlemi ile saç tutamları çıkarılır. Bunun yanı sıra boncuk diğer adı ile halka saç kaynak uygulamasında ise söküm için özel bir alet kullanılır. Bu alet ile sıkıştırılan halkalar açılarak saç tutamları ayrılır. Saç kaynak uygulamasını yaptırırken konusunda uzman ve deneyimli olan kuaförden destek almanız önerilir. Ayrıca kaliteli malzeme kullanımı da önemlidir.

 

Saç Kaynak Uygulaması Söküm Sonrası

 

Kaynak saç uygulamasında hangisini tercih ederseniz edin eğer kaliteli bir malzeme ile işlem yapıldı ise saç tutamlarınızda herhangi bir ayrılma ya da kopma yaşanmaz. Saç kaynak söküm işlemi sonrasında ise saç tellerinizde bir zarar görülmez. Dilerseniz söküm işlemi sonrasında tekrar aynı gün saç kaynağını tekrar yaptırmanızda mümkün. Arzu ettiğiniz boy ve sıklıkta saç tutamlarını tekrar uygulatarak uzun ve hacimli saçları kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Yanmış Saça Saç Kaynak başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak