Kaynak Saçları Çıkartmak Mümkün müdür?

Kadınlar için vazgeçilmez bir öneme sahip olan saç bakımında, günümüzde sık sık kaynak yöntemlerine başvuruluyor. Mikro jel, boncuk kaynak, tress kaynak ve keratin kaynak gibi günümüzde daha birbirinden farklı yöntemleri deneyimlemeniz mümkün. Her yöntem farklı amaçlar ve farklı ihtiyaçlar noktasında fayda sağlıyor. Saçınızda son derece konforlu bir kullanım olanağı yaratan kaynak saçların üstelik çıkartılması da kolay ve pratik şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak çıkartılma yöntemi, kaynak yönteminin türüne bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

 

Keratin Kaynak Malzemeleri - 4

 

Saç Kaynakların Çıkartılma Yöntemi

 

Kaynak saçların çıkartılması için belirli saç aparatlarından ve ekipmanlarından faydalanılıyor. Boncuk kaynak olarak da isimlendirilen halka kaynak yönteminde, doğal saçlara geçirilen küçük boncuklardan yararlanılıyor. Çıkartılma işlemi esnasında saça eklenilen bu boncuklar, saç kaynak pensesi kullanılarak saçtan ayrılıyor. Halka kaynakta, boncukların saç üzerinden çıkartılması kısa sürede gerçekleştiriliyor.

 

Keratin kaynak uygulaması ile gerçekleştirilen kaynak yönteminde ise keratini çözen özel bir solüsyondan yararlanılıyor. Kaynağın doğal saçla olan bağlantısı, bu dökülen keratin yardımı ile çözülmeye çalışılıyor. Keratin çözüldüğü zaman kaynak saçlarda kolay bir şekilde çıkartılabiliyor.

 

Tress Saç Kaynak Malzemeleri başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak