Kıvırcık Saça Kaynak Uygulaması

kıvırcık saça kaynak uygulaması

 

Saçlarınızın kıvırcık bir yapıya sahip olması, kaynak uygulamasından faydalanamayacağınız anlamına gelmez. Artık istisnasız her türlü saç yapısına ve saç tipine uygun bir kaynak yöntemi mevcut. Kıvırcık saçlar için öncelikle kullanılacak kaynak saçların da aynı sıklıkta buklelere sahip olması gerekiyor. Bu nedenle öncesinde kaynak olarak eklenecek saçlara perma uygulamasının yapılması gerekebilir.

 

Sonrasında doğal saçlar ile aynı şekilde kıvırcık olan kaynak saçlar keratin kaynak, mikro kaynak ya da halka kaynak yöntemi gibi çeşitli kaynak yöntemleriyle doğal saçlara eklenir. Bazı salonlarda öncelikle saçlar düz olarak kıvırcık saçlara ekleniyor. Sonrasında doğal saçları da kapsayacak şekilde su dalgası ya da perma uygulaması yapılarak son derece doğal bir görünüm elde ediliyor.

 

Kaynak Sonrası Perma Yapılabilir mi?

 

Bu durumda akıllardaki soru şu oluyor; kaynak işlemi yapıldıktan sonra perma ya da su dalgası gibi çeşitli saç şekillendiren işlemler de yapılabilir. Aynı zamanda kaynak uygulaması dip boya, röfle ya da ombre gibi saç renklendirme işlemlerinden faydalanmanıza engel değildir. Dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

 

Kaynak Saçı Çıkarmak Mümkün mü? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak