Ombre Nasıl Yapılır?

ombre nasıl yapılır

Son yılların en popüler saç işlemlerinden biri haline gelen ombre kadınların severek kullandığı bir görünüm sunuyor. Ombre uygulamasının öncelikle tecrübe gerektirdiğinin bilinmesi gerekir. Çünkü ombre ile saça kazandırılan rengin tamamen doğal görünümlü olması gerekiyor. Bunu sağlayacak kuaförlerin daha önce defalarca bu işlemi yapmış olması lazım. Ombre işlemine başlanmadan önce saç uçlarına kazandırılacak renk tonu belirlenir.

Sonrasında saçların uç kısımların krepe uygulaması yapılır. Krepe saçların düzensiz bir şekilde renk almasını sağlayacağı için açıldığında daha doğal bir renk geçişi elde edilebilir. Zira ombre öncesinde krepe uygulaması yapılmasının nedeni de budur. Hemen ardından saçlara boya sürülür ve ideal sürede beklenir.

Ombre Aşamaları Neler?

Eğer saçların bir hayli açık tona boyanması gerekiyorsa saç renginin açılması için ısı da tutulabilir. Sonrasında saçlardaki boya temizlenir ve ihtiyaç duyulması halinde cila uygulaması da yapılabilir. Ombre saçlara ışıltı veren ve çok daha şık bir görünüm almasını sağlayan işlemler arasında yer alıyor. Siz de saçlarınızda değişikliğe gitmek için bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Yorum Bırak

*

code