Kaynak Saçı Çıkarmak Mümkün mü?

kaynak saçı çıkarmak mümkün mü

 

Artık uzun saçlara sahip olmak için aylarca beklemek zorunda değilsiniz. Çünkü gayet kolay bir şekilde kaynak saç uygulaması yapılabilir ve birkaç saat içerisinde daha uzun saçlarla kuaför salonundan ayrılabilirsiniz. Ancak hangi teknikle kaynak saç uygulaması yapılırsa yapılsın, bir kullanım ömrünün olduğunu unutmayın. Bu kullanım ömrü sona erdiğinde kaynak saçların çıkarılması gerekir.

 

Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

 

Bu esnada sağlarınızın bir zarar görmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Artık kaynak saç çıkarılması için saç uçlarının kestirilmesi de gerekmiyor. Hangi yöntemle kaynak yapıldığına bağlı olarak saçlar özel yöntemler kullanılarak saçlardan ayrılıyor. İstenmesi halinde aynı gün yeniden kaynak işlemi de yapılabilir. Saçların dinlendirilmesine gerek olmuyor.

 

Kaynak saç yönteminde halka kaynak tekniği tercih edildiğinde boncuk adı da verilen halka şeklindeki aparatalar kırılarak kaynak saçar sökülür. Eğer keratin saç kaynak ya da mikro saç kaynak gibi yöntemler ile kaynak yapılmışsa, sökülmesi için özel solüsyon ve benzeri malzemeler kullanılır. Ancak hangi yöntem olursa olsun saçlara herhangi bir zarar gelmez, gönül rahatlığı ile kaynak yaptırabilirsiniz.

 

Son Sistem Saç Kaynak başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak