Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Saç modasında her yeni sezonda değişimler yaşanırken ombre saç ise en çok beğenilen ve tercih edilen uygulama oldu. Kısa ve uzun saçlara kolaylıkla uygulanabilene ombre saç, saç uçlarına yapılan ışıltı olarak ifade edilebilir. İlk çıktığında saç dipleri oldukça koyu bırakılarak saç uçları yoğun sarı iken şimdilerde ise daha natürel bir geçiş yapılıyor.

 

Popülaritesi oldukça fazla olan uygulamada krepeli balyaj uygulamaları da yapılarak hem daha uygun bir geçiş tonu hem de daha doğal bir efekt verilmeye başlandı.

 

Fransızca kökenli olan ombre kelimesinin anlamı da zaten gölge demek olup saça katılan gölgeler olarak aktarılabilir.

 

 

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

 

2018 Yılının da Modası Ombre

 

2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da moda olmaya devam eden ombre saç modası özellikle ünlüler arasında da yaygın olarak kullanılıyor. Saç uçlarına yapılan gölge işlemi ya da ışıltı olarak bilinen ombre ile hem havalı saçlara hem de oldukça estetik bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

 

Düz ya da dalgalı tüm saç tiplerine yapılabilen ve her saç stilinde farklı bir güzelliği yansıtan ombre uygulaması farklı sonuçlar verebiliyor. Aralarda kendi saç renginizin de kalmasını ya da kalmamasını istemekte sizin elinizde. Ombre saç kaynak uygulaması sonrasında maşa ile saçlarınıza dalga yaptırabilirken perma işlemine yer veremezsiniz. Eğer saçlarınıza perma ve ombre yaptırmak istiyorsanız önce perma sonra ombre yaptırmanız önerilir.

 

Kıvırcık Saça Saç Kaynak Uygulaması başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak