Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Olur?

Günümüzde oldukça beğeni ile karşılanan ve özellikle bayanların daha çok tercih ettiği saç estetik uygulaması saç kaynak farklı yöntemler ile yapılıyor. Sadece saçlara dolgunluk ya da uzunluk kazandırmak için tercih edilmeyen bu yöntemler ayrıca açıcı kullanmak istemeyenler içinde ideal. Röfle ya da gölge gibi işlemler ya da saçlarında aykırı renkleri tercih edenlerin bu tonları saçına ekletme isteklerinde kaynak saç uygulamasına yer verilebiliyor.

 

Saç kaynak uygulamasında en çok merak edilen sorular arasında bakımının nasıl olacağı geliyor. Saç kaynak uygulamasında bakım işleminden önce eklenen tutam ve yapılan yöntemde kullanılan malzemenin kalitesi önem taşır. Ham saç tutamları yani gerçek saç telleri ile yapılan uygulamada karışma ya da zaman içinde yıpranma görünmesi oldukça azdır. Bunun yanı sıra kullanılan malzemenin kaliteli olması kopma ya da deforme olma durumlarını da yaşamanıza engel olur.

 

saç kaynağının bakımı nasıl olur?

 

Bakım Önerileri

 

Saç kaynak uygulaması sonrasında saç bakımınızda özel bir değişim yapmanıza gerek yoktur. Güzelliğini koruması için haftada ya da on günde bir yapacağınız kuaför tarama işlemi ile karışmaların ve deformasyonun önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra saç tipinize uygun olan saç kremi ve bakım kremleri kullanımınıza devam ederek saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Saç kaynak uygulaması sonrasında boya, röfle, perma gibi ve daha birçok kuaför işleminizi gerçekleştirmenizde mümkün.

 

Ombre Saç Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak