Kıvırcık Saça Saç Kaynak Uygulaması

Son zamanların popüleri olan saç kaynak uygulamaları beraberinde birçok soruyu da getiriyor. Saç kaynak uygulamasının dayanıklılığı, sökümü, belirgin olup olmaması gibi birçok sorunun yanı sıra ayrıca kıvırcık saça kaynağın yapılıp yapılmadığı da akla takılan sorular arasında.

 

Dalgalı saçlara kaynak işleminde olduğu gibi, kıvırcık saça kaynak uygulamasının yapılmasında sorulan soruların başında aynı dalga tipine uygun bir kaynak seçiminin olup olmadığıdır. Saç kaynak uygulamaları düz, az dalgalı, çok dalgalı, iri ya da ince dalgalı tüm saç tiplerine yapılabiliyor. Kıvırcık saç kaynak uygulaması yapılırken seçilecek olan tutamlar oldukça önemlidir. Saç dalga boyu ile aynı özelliğe sahip olan saç tutamları ile işlem gerçekleştirilmelidir.

 

Kıvırcık Saça Saç Kaynak Uygulaması

 

Kıvırcık Saç Kaynak Bakımı

 

Kıvırcık saç kaynak uygulamasında dikkat edilmesi gereken aynı dalgaya sahip olan saç tutamları ile işlemin yapılmasıdır. Saç kaynak uygulamasında hangi yöntemi tercih ederseniz o uygulamanın yapılması sonrasında ise arzu ettiğiniz hacim ve uzunluğa kısa sürede sahip olabilirsiniz.

 

Kıvırcık saç kaynak uygulamasında kaynak saçın kullanımı ile ilgili de akıllarda soru işareti olabiliyor. Normal kıvırcık saç bakımı özel bir işlem gerektiriyor. Kıvırcık saç düz saçlara göre yıkama sonrası karışma ihtimali daha fazla olan saç tipidir. Bu sebep ile saç kaynak uygulaması yapımı sonrasında da yapmış olduğunuz bakımlara devam etmeniz önerilir. Aynı zamanda saç kremi kullanımına da yer açarak karışma riskini en aza indirebilirsiniz.

 

Kısa Saça Kaynak Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak