Peruk ile Saç Kaynak Farkı

Kadınlar saçlarının boyundan memnun olmadıklarında, saçlarını kestirmiş ama pişman olduklarında bu sorunları çözüme kavuşturmak için saç uzatma yöntemlerini denerler. Kimisi saçlarına çıt-çıt, peruk ve postiş kullanırken kimisi ise saç kaynak yaptırarak çözüm üretirler. Bu seçenekler arasında seçim yapmak da kadınlar için oldukça zordur. Peki, peruk ile saç kaynak farkı nedir diye düşünüyorsanız. Sizin için hazırladığımız yazıyı okumanızı öneririz.

 

Peruk Kullanımı

 

Peruk ile Saç Kaynak Farkı

 

Peruklarda terleme ve saçın kirlenmesine göre düzenli olarak temizleme işlemi görür. Peruğun yıpranmaması için ılık suda kaliteli bir şampuan ve saç kremi ile bakımı yapılır. Peruk için boya uygulanması peruğun yıpranarak dökülmesine sebebiyet vereceği için pek önerilmez. Bunun aksine saç kaynaklarda boyama işlemi rahatlıkla kullanılır. Peruklarda banyo sonrasında fön makinesiyle kurutulmaması doğal yollar ile şekil verilip havlu yardımıyla kurutulması istenirken, saç kaynaklarında böyle bir kısıtlama yoktur.

 

Normal saça uygulanılan fön, düzleştirici gibi aletler ile kaynak saçınızı şekillendirebilirsiniz. Peruğun kullanım süresi yaptığınız bakımlar ile aynı orantılıdır. Saç kaynaklarında türlerine göre uygulama aşamasından sonra bakım yapılması önerilir. Kullanımı ise kendi saçınızın uzama süresine göre değişiklik gösterir.

 

Keratin Kaynak Malzemeleri başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen tıklayın ve okuyun.

Yorum Bırak